Fenomenalne zakończenie rundy KGHM MKS Zagłębia!

545

W meczu kończącym rundę zasadniczą ORLEN Superligi Kobiet zmierzyły się dwie najlepsze drużyny rozgrywek. KGHM MKS Zagłębie Lubin po znakomitym meczu zgarnęło pełną pulę i pokazało kto rządzi w lidze! Wynik 38:23 mówi sam za siebie. Miedziowe rozegrały znakomite zawody i zakończyły pierwszą część sezony w fenomenalnym stylu.

Spotkanie zaczęło się od udanej interwencji Barbary Zimy i bramki Karin Bujnochovej. Chwilę później Zorica Dedpodovska wyrównała z rzutu karnego i w piątej minucie mieliśmy remis 1:1. Dwie kolejne bramki rzuciły Miedziowe, ale ponowie z karnego odpowiedziała Despodovska. Kolejne minuty to już prawdziwa dominacja liderek ORLEN Superligi Kobiet. W 11. Minucie, przy stanie 7:3 o czas dla swojej drużyny poprosił Marcin Palica, ale chwilę później ósmą bramkę zdobyły podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. Lubinianki nakręcały się z każdą kolejną akcją, a niesione żywiołowym dopingiem swoich kibiców szybko zbliżały się do dziesięciobramowej przewagi. W 19. minucie o drugi czas poprosił trener przyjezdnych. KGHM MKS Zagłębie wygrywało wówczas 13:5, a chwilę później już 15:5. Na parkiecie Miedziowe grały finezyjnie i już do przerwy pokazały derbowym rywalkom swoją moc. Wynik 20:11 mówił wszystko o przebiegu pierwszej części spotkania.

Od początku drugiej połowy trwał koncert aktualnych mistrzyń Polski. Lubinianki ani przez chwilę nie zamierzały się zatrzymywać. Kwadrans po zmianie stron na tablicy wyników było już 29:15! Sztab szkoleniowy rotował składem, a wynik po stronie Miedziowych cały czas rósł. KGHM MKS Zagłębie grało fenomenalne zawody i nie pozostawiło rywalkom żadnych złudzeń. Ostatni mecz rundy zasadniczej zakończył się bezsprzeczną wygraną Miedziowych.

Za tydzień pierwszym mecz rundy finałowej pomiędzy KGHM MKS Zagłębiem i KPR-em Kobierzyce w hali RCS w Lubinie.

MVP meczu: Karolina Kochaniak-Sala (KGHM MKS Zagłębie)
MVP KPR: Viktoriia Saltaniuk

KGHM MKS Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 38:23 (20:11)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Pankowska, Przywara 3, Górna 8, Zych, Drabik 3, Szarkova 1, Milczarczyk, Michalak 6, Bujnochova 5, Kochaniak-Sala 7, Matieli 1, Jureńczyk 4.

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Kucharska 1, Drażyk 4, Kocińska 1, Buklarewicz 1, Janas, Wiertelak 4, Kozioł, Ważna 1, Domagalska 1, Cygan 1, Despodovska 4, Smolinh 3, Melekestseva 2, Saltaniuk.