MKB Energetyka Lubin na mistrzostwach Dolnego Śląska

325

W Wałbrzychu odbyły się 75-te Mistrzostwa Dolnego Śląska w Boksie, w których udział wzięło 133 zawodników i zawodniczek. Nasze miasto reprezentowało 7 zawodników z Miejskiego Klubu Bokserskiego „Energetyka” Lubin.

Złoty medal i tytuł Mistrza Dolnego Śląska wywalczył, w wadze do 57 kg, Konrad Czajkowski. Srebrny medal i tytuł Wicemistrza Dolnego Śląska zdobył, w wadze do 52 kg, Bartłomiej Wróblewski. Brązowe medale i trzecie miejsca w turnieju zajęli Olgierd Augustynów (60 kg), Robert Szczepański (75 kg), Jacek Stasiak (+91 kg). Miejsca punktowane zajęli również Marcel Milewicz (49-52 kg) i Mateusz Dziedzic (75 kg). W klasyfikacji punktowej na 25 klubów biorących udział w mistrzostwach MBK „Energetyka” Lubin zajął 8 miejsce.

Zdaniem trenerów i kibiców, którzy mogli oglądać zmagania zawodników w transmisji internetowej online, poziom sportowy i organizacyjny tegorocznego turnieju był na bardzo wysokim poziomie. – Gratulacje dla naszych pięściarzy – puentują trenerzy.