Empik zaprasza na kolejną premierę online

11

Spotkanie online z autorką „Pieśni o Achillesie” Madeline Miller to kolejna propozycja Empiku w ramach cyklu „Premiera online”. Pisarka odsłoni kulisy 10-letniej pracy nad książką i odpowie na pytania czytelników.

Madeline Miller, autorka bestsellerowej „Kirke”, dekadę temu debiutowała świetnie przyjętą powieścią „Pieśń o Achillesie”. W tym roku książka ponownie trafiła do polskich księgarń w nowej edycji przygotowanej przez Wydawnictwo Albatros. 

Swą opowieść o bogach, królach, nieśmiertelnej sławie i ludzkich uczuciach Miller pisała przez 10 lat, pracując w tym czasie jako nauczycielka greki i łaciny. Debiutancka powieść przyniosła jej Orange Prize for Fiction, przez wiele tygodni utrzymywała się także na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Wirtualne spotkanie z autorką odbędzie się we wtorek, 20 lipca. Interaktywna transmisja rozpocznie się o godz. 18:00 na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Rozmowę z pisarką poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. 

Opis fabuły:

Nad Achillesem, synem króla i pięknej nimfy, ciąży straszliwe fatum. Tylko on może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Zwycięstwo dopełni się jednak tylko wtedy, gdy zginie. Zapowiedź tej tragedii nie opuszcza go ani na krok, lecz Achilles nie żyje w jej cieniu. Jest najpiękniejszym, najsilniejszym i najbardziej utalentowanym synem Grecji, złotym dzieckiem, które z czasem przeistacza się w największego bohatera swoich czasów.

Patroklosowi brakuje wszystkiego, co ma Achilles. Jest wygnańcem – dziwnym, słabym i nic nieznaczącym. A jednak pewnego dnia między chłopcami zadzierzga się nić przyjaźni… Kiedy po latach Grecję obiega wieść o porwaniu do Troi pięknej Heleny, Achilles, uwiedziony obietnicą nieśmiertelnej sławy, z innymi bohaterami gotuje się do walki. Razem z nim rusza Patroklos. Jeszcze nie wiedzą, że na polach pod Troją los upomni się o swoje – niezależnie od prób, które podejmą, by go oszukać.

źródło: materiały prasowe