Dziewięć bramek do przodu!

65

W ostatnim pojedynku ligi Juniorek w piłce ręcznej, podopieczne Anny Siekaniec podejmowały KPR Kobierzyce. Do przerwy spotkanie było bardzo wyrównane, ale na dziesięć minut przed końcem drugiej odsłony meczu, lubinianki dosłownie zmiotły z parkietu zawodniczki z Kobierzyc.

Na dziewczętach ciążyła duża odpowiedzialność. Musiały pokonać rywalki z Kobierzyc za wszelką cenę. – Ostatni mecz rozgrywek ligi wojewódzkiej w kategorii juniorek. Ten mecz decyduje, który z zespołów zagra w ćwierćfinale na własnym terenie. Mecz nie toczył się o sam awans, ponieważ miałyśmy to pewne, natomiast grałyśmy o to, który z zespołów będzie gospodarzem ćwierćfinałów mistrzostw Polski, które odbędą się na początku lutego – mówi Anna Siekaniec, trener MKS „Zagłębie” II Lubin.

Po pięciu minutach rywalizacji było 2:1 dla Zagłębia. Lubiniankom było jednak ciężko odskoczyć rywalkom dużą różnicą bramek. Co chwilę na tablicy wyników był remis, 5:5, 6:6, 8:8, 9:9 i w konsekwencji do przerwy 10:10.

Dopiero druga połowa pokazała prawdziwe oblicze miedziowego zespołu. Podania były celniejsze, a akcje z kontrataku w większości przypadków kończyły się bramką. W 46. minucie meczu, Zagłębie rozpoczęło festiwal bramek. Do siatki rywalek głównie trafiały Dominika Daszkiewicz, Julia Walczak czy Agnieszka Robótka. Na dziesięć minut przed końcową syreną było 20:16 dla gospodyń. Ostatecznie podopieczne Anny Siekaniec wygrały 28:19, a ostatnią bramkę w meczu rzuciła Robótka. – Jestem zadowolona z gry. Początek meczu był dość stresujący dla dziewczynek, bo chciały się wykazać. Cieszę się, że w drugiej połowie zaczęły realizować to co sobie założyliśmy. To dało efekt w postaci takiej różnicy bramowej – podsumowała mecz Anna Siekaniec. – Wygrana to efekt naszej konsekwencji. Pod koniec meczu na wysokim poziomie grała nasza obrona. Nie dałyśmy odejść rywalkom na więcej niż dwie bramki – dodała Pola Lisowicz, bramkarka MKS „Zagłębie” II Lubin.

Kadra MKS „Zagłębie” II Lubin: Pola Lisowicz, Amanda Łukowska, Dominika Daszkiewicz, Paulina Piotrowska, Agnieszka Robótka, Julia Walczak, Agata Stokowiecka, Dagmara Dyczko, Sabina Koselska, Karolina Brenkus.