Dzień Ukraiński w przedszkolu

256

Maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 4 pokazały swój gest solidarności z kolegami ze wschodniej granicy. Wczoraj świętowano tam Dzień Ukraiński.

– Z uwagi na obecność w naszym przedszkolu zarówno Dzieci jak i pracowników pochodzących z tego kraju, postanowiliśmy zorganizować uroczystość poświęconą właśnie Im. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych miały okazję obejrzeć krótką bajkę o Ukrainie, w której w bardzo przystępny dla dzieci sposób przedstawiono najważniejsze informacje dotyczące tego kraju, takie jak flaga narodowa, barwy, hymn, piękne miejsca, stroje tradycyjne, podstawowe zwroty w języku ukraińskim – relacjonuje Barbara Laskowska z PM nr 4 w Lubinie.

Później głos zabrały dzieci pochodzące z Ukrainy. Odśpiewano tradycyjną pieśń, zatańczono taniec narodowy oraz wyrecytowano kilka wierszy.

– Bardzo pięknym momentem było odśpiewanie przez naszą pracownicę narodowej pieśni ukraińskiej. Następnie wszystkie dzieci oraz pracownicy wspólnie zatańczyli prosty taniec, prowadzony przez Panią rytmiczkę z naszego przedszkola. Było mnóstwo uśmiechu, wzruszeń i szacunku. Nasi goście zaprezentowali nam również stroje ludowe. Z pewnością taka uroczystość na stałe wpisze się do naszego kalendarza wydarzeń – dodaje Barbara Laskowska.

Źródło: PM nr 4 w Lubinie