Dzień otwarty u komornika

42

Najbliższy czwartek, 25 listopada, będzie dniem otwartym komorników sądowych. Krajowa Rada Komornicza organizuje ogólnopolską akcję informacyjną, której hasło brzmi „Masz Wiadomość”.

Fot. Pixabay

W tym roku samorząd komorniczy będzie przekonywał Polaków do odbierania korespondencji – nie tylko od komorników sądowych, ale też z sądów, urzędów i innych instytucji.

– Celem akcji podejmowanej przez komorników sądowych jest uświadomienie społeczeństwu, że tylko dzięki informacjom zawartym w przesyłkach poleconych mogą wziąć czynny udział w postępowaniu i skutecznie podjąć obronę swoich praw – informuje Rada.

Z praktyki zawodowej komorników wynika, że niejednokrotnie dłużnik dowiaduje się o wytoczeniu przeciwko niemu powództwa dopiero od komornika, który dokonuje już zajęcia egzekucyjnego.

– Niektórzy dłużnicy niestety wychodzą z mylnego założenia, że jeśli nie odbiorą przesyłki poleconej z sądu lub od komornika, to tak, jakby sprawy w ogóle nie było. Są pewni, że nic się nie stanie. To błędne przekonanie często prowadzi do poważnych konsekwencji – przestrzegają komornicy.

Krajowa Rada Komornicza przypomina, że każdy, kto chciałby zasięgnąć informacji odnośnie egzekucji komorniczej, może je uzyskać na infolinii czynnej w każdy wtorek w godz. 9-15 pod numerem 22 299 87 77.