Dzień Bluesa z Obstawą Prezydenta

157

Jak co roku we wrześniu, również Lubin będzie obchodził Polski Dzień Bluesa. Z tej okazji w Klubie pod Muzami wystąpi Obstawa Prezydenta oraz znane i lubiane lubińskie zespoły.

Koncert odbędzie się 14 września o godzinie 19. Bilety kosztują 50 zł. W dniu wydarzenia trzeba będzie za nie zapłacić 60 zł.

Gwiazdą wieczoru będzie bolesławiecka grupa Obstawa Prezydenta, która już od ponad 30 lat rozpala swoją muzyką sceny w całym kraju, serwując na koncertach potężną dawkę rock and rolla, bluesa i rocka. Zespół wydał siedem płyt pełnych dobrej energii i rasowych dźwięków. Co ważne, swoje utwory, a także covery Obstawa Prezydenta śpiewa w języku polskim.

Zespół ma na koncie tysiące zagranych koncertów również na największych festiwalach, takich jak: Przystanek Woodstock, Rawa Blues, Tyski Festiwal im. Ryśka Riedla, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu i wielu innych. To laureaci legendarnego festiwalu w Jarocinie, nominowani do nagrody Fryderyka, autorzy i wykonawcy utworu „Nie do wiary” – hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Razem z Obstawą w Klubie pod Muzami zagrają znane i lubiane lubińskie zespoły Midnight Blues i The Mohers.