Dzielnicowi rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie

111

Dzieci, które nie wyjechały jeszcze na wakacje, czas wolny spędzają na półkoloniach, bądź w świetlicach, w których organizatorzy zapewniają różne atrakcje. Dla policjantów jest to również okazja, aby w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie.

Lubińscy policjanci starają się wykorzystać każdą okazję, aby rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Dzielnicowi spotkali się z maluchami w świetlicy w miejscowości Zimna Woda w gminie Lubin. Tradycyjnie najwięcej radości i uśmiechu wywołała wśród najmłodszych możliwość obejrzenia radiowozu, a także przymierzenia kamizelek i szelek odblaskowych, które przywieźli ze sobą funkcjonariusze.

Policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą, na drodze, na szlakach górskich, jak również podczas zabaw w domu czy na podwórku. Maluchy poznały również zasady bezpieczeństwa podczas prac polowych, gdyż zwłaszcza na wakacjach dochodzi do nieszczęśliwych wypadków, w których pokrzywdzone są dzieci.

Na koniec spotkania dzieci zrobiły sobie ze swoimi gośćmi pamiątkowe zdjęcie na tle radiowozu.

Źródło lubińska policja