Dzieci zachęcały do bezpiecznej jazdy

78

Lubińscy policjanci wspólnie z uczniami klasy I b Szkoły Podstawowej nr 14, prowadzili działania profilaktyczne pn. „EDWARD” – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych.

Nic tak nie działa na kierowców, jak małe dziecko proszące o ostrożną jazdę. Aby zwiększyć wyobraźnię uczestników ruchu drogowego, lubińscy policjanci zaprosili do wspólnych działań dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Każdy z kontrolowanych kierowców zgodnie twierdził, że dziecko podchodzące do samochodu z namalowaną przez siebie chorągiewką czy transparentem z hasłem np. „Proszę. Zwolnij. My chcemy żyć”, wzrusza i daje wiele do myślenia.

W myśl idei „Małe działania prowadzą do dużych zmian” dzieci wspólnie, podczas zajęć lekcyjnych, jak również w domu przygotowały transparenty z ważnym przekazem dla kierowców. Tak „uzbrojone”, przeszły razem z Komisarzem Lwem ulicami naszego miasta, aby wspólnie z policjantami z ruchu drogowego uczestniczyć w informowaniu zatrzymywanych do kontroli kierowców o programie „EDWARD”, promując przy tym wizję „0” – czyli ZERO wypadków drogowych.

Do działań dołączyli ratownicy górniczy z HDK „Maltański Legion”, którzy w sposób profesjonalny i bardzo przystępny uczyli dzieci, jak udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. Maluchy bardzo chętnie i aktywnie brały udział w szkoleniu. Już wiedzą jak posłużyć się defibrylatorem, ułożyć człowieka w pozycji bocznej ustalonej czy przeprowadzić resuscytację.

Podczas akcji nie zabrakło również Komisarza Lwa i Krecika, którzy wspólnie z dziećmi promowali bezpieczeństwo na drogach.

Źródło Komenda Powiatowa Policji w Lubinie