Dzieci walczyły o tytuł Champion 2016

231

Na kortach lubińskiego RCS odbył się turniej tenisa dla dzieci pt. Tenis Lubin Champion 2016, zorganizowany przez Lubińską Szkołę Tenisową „Champions”. W rozgrywkach wzięli udział chłopcy i dziewczęta z lubińskich szkół w wieku do 11 lat.

20160611_124051

Turniej przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze, a pogoda zdecydowanie dopisała młodym sportowcom. Uczestnicy rozgrywali swoje mecze systemem każdy z każdym, w związku z tym, zacięta rywalizacja na 3 kortach przebiegała do samego końca bez stopniowych eliminacji.

Uczestników do rywalizacji aktywnie zagrzewali rodzice. Mecze sędziowały starsze dziewczęta również uzdolnione uczennice LST „Champions”.

W kategorii dziewcząt tytuł „Tenis Lubin Champion 2016” wywalczyła mocna Amelia Trzeciak, drugie miejsce zajęła Paula Pyda, a na trzecim miejscu uplasowała się Konstancja Dacko.

Wśród chłopców zatriumfował Radek Górzyński, który ograł wszystkich rywali i zdobył tytuł Tenis Lubin Champion 2016. Drugie miejsce wywalczył Oliwier Kamiński, na trzecim miejscu uplasował się Szymon Matuszewski, a czwarte miejsce zajął Przemysław Mazurowski.

Na podkreślenie zasługuje dzielna postawa Radka Górzyńskiego, którego wielka motywacja do gry przyczyniła się do osiągnięcia ostatecznego wymarzonego sukcesu. Na zakończenie turnieju zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Lubińską Szkołę Tenisową „Champions”.

Trener Arkadiusz Korzeniowski dziękuje RCS za pomoc w przygotowaniu obiektu do zawodów, przesyła tą drogą również podziękowania uczennicom lubińskich szkół Zofii Woronieckiej oraz Aleksandrze Jędrkowiak za inicjatywę i bardzo aktywną pomoc w przeprowadzeniu zawodów.