Dzieci grały prawie jak seniorzy

18

To co prezentowali młodzi szczypiorniści z klas czwartych, SP14, SP7 i SP9, przyprawiało o zawrót głowy. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wysokie skoki, rzuty z dystansu, efektowne zdobywanie bramek. Tak wyglądał Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dzieci, zorganizowany przez Annę Siekaniec. W zawodach jako goście z zewnątrz, wzięły udział dzieci z Legnicy.

Na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubinie pojawiło się pięć zespołów. SP14 (dwie drużyny), SP7 (dwie drużyny) oraz SP9 z Legnicy. Dzieci grały systemem każdy z każdym. Jednak połowa liczyła 7 minut. Turniej miał dwa cele, przede wszystkim rozpropagowanie piłki ręcznej, a po drugie uświetnić dzień św. Mikołaja.

– Przede wszystkim dla tych dzieci, które biorą udział w tym akurat turnieju, jest to pierwsze tego typu zdarzenie w ich piłkarskiej drodze. Mam nadzieje, że poprzez takie właśnie zawody, kiedyś niektórzy z nich, zostaną sędziami, piłkarzami ręcznymi, albo wspaniałymi trenerami – powiedziała Anna Siekaniec, organizator turnieju, szkoleniowiec II ligi kobiet MKS Zagłębie II Lubin.

Dzieci były bardzo podekscytowane. Niektóre z nich poprzedniego dnia nie mogły zasnąć, gdyż nie mogły się doczekać kiedy wyjdą na parkiet. – Bardzo długo czekałem na te zawody. Nie mogłem zasnąć, bo myślałem tylko o tym. W końcu obudziłem się rano szczęśliwy, że to już ten dzień – mówił Filip Kobyłecki, SP7 drużyna pierwsza.

Pierwszy mecz zagrały reprezentacje SP7 drużyna I z SP14 drużyna pierwsza. Po czternastominutowej rywalizacji, lepsi okazali się uczniowie szkoły z Ustronia IV i wygrali 5:1. Pierwszy mecz legnicki zespół grał z ekipą SP14 I. Spotkanie zakończyło się remisem 7:7. Mecz, który decydowało pierwszym i drugim miejscu w turnieju, odbył się pomiędzy SP7 I, a SP9 z Legnicy. Do przerwy gospodarze wygrywali 4:3. Cios za cios, tak wyglądało spotkanie po wznowieniu gry. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 9:9.

Najlepszym zespołem okazali się młodzi szczypiorniści SP7 I. Uroczystego wręczenia pamiątkowych pucharów. Dokonała dyrektor ZSS w Lubinie, Barbara Szymańska oraz św. Mikołaj. Uhonorowani zostali również najlepsi zawodnicy i zawodniczki turnieju.