Dwóch Miedziowych zawodników trafi na wypożyczenie

114

Rozgrywający Mariusz Magnuszewski i atakujący Adam Lorenc nadchodzący sezon 2021/2022 spędzą na wypożyczeniu.

Adam Lorenc wcześniej reprezentował pierwszoligowy APP Krispol Września

Obaj gracze do miedziowej drużyny trafili przed rokiem, awansując na szczeblu rozgrywkowym. Adam Lorenc wcześniej reprezentował pierwszoligowy APP Krispol Września, a Mariusz Magnuszewski MCKiS Jaworzno. Miniony rok był więc dla nich debiutem na parkietach PlusLigi. Obaj reprezentowali Cuprum Lubin w plażowych zmaganiach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, w której pokazali się z bardzo dobrej strony. Obaj też wywalczyli wtedy statuetki MVP: Lorenc po wygranym meczu z LUK Politechniką Lublin, a Magnuszewski po spotkaniu z BKS-em VISŁĄ Bydgoszcz.

Adam Lorenc zagrał we wszystkich 28 spotkaniach ligowych, w znacznej części przypadków jako zmiennik Ronalda Jimeneza

Podczas całego sezonu Mariusz Magnuszewski wystąpił w 25 meczach, w których w większości wchodził na zmiany. Adam Lorenc natomiast zagrał we wszystkich 28 spotkaniach ligowych, w znacznej części przypadków jako zmiennik Ronalda Jimeneza, zdobywając w ciągu całego sezonu 70 punktów. Najlepiej zaprezentował się pod koniec rozgrywek, bo jako zawodnik wyjściowej szóstki. W Memoriale Jana Rutyńskiego atakujący wywalczył 42 punkty w dwóch meczach i został wyróżniony nagrodą dla najbardziej wartościowego zawodnika memoriału.

Zarówno atakujący jak i rozgrywający nie mieli zbyt dużo szans gry w poprzednim sezonie. – Jesteśmy jednak przekonani, że drzemie w nich ogromny potencjał i niejedna statuetka MVP czeka, by wpaść w ich ręce. Właśnie dlatego przystaliśmy na propozycję wypożyczenia zawodników do innego klubu, gdzie więcej czasu spędzą na boisku – podkreślają działacze klubu.