Dwie premiery w kinie Muza na nowy tydzień

115

Od dzisiaj, 26 maja, w lubińskim kinie Muza można obejrzeć dwie premiery: „Mała syrenka” i „Mafia Mamma”. A w sobotę i niedzielę odbędą się specjalne pokazy filmu „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”.

„Mała syrenka”

Zarówno „Mała syrenka”, jak i „Mafia Mamma” wyświetlane będą do 8 czerwca. „Mała syrenka” pokazywana będzie w wersji 2D z dubbingiem.

Natomiast w sobotę i niedzielę, 27 i 28 maja, o godz. 13.30 odbędą się pokazy produkcji „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Będzie to wersja z polskim lektorem.

W środowym DKF-ie, 31 maja, kinomani obejrzą film „Ryś. Król puszczy”.

A od Dnia Dziecka (1 czerwca) na ekrany kina Muza trafi produkcja „Spider-Man: Poprzez multiwersum” w wersji 2D z dubbingiem.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Mała syrenka”

Mała Syrenka to wyreżyserowana przez specjalistę od musicali – Boba Marshalla – aktorska wersja nagrodzonej Oscarami klasycznej animacji Disneya. To popularna historia pięknej, odważnej i żądnej przygód syrenki Arielki – najmłodszej i najbardziej niepokornej córki Trytona – króla mórz i oceanów. Fascynacja światem ludzi ciągnie ją na powierzchnię, gdzie trafia na przystojnego księcia Eryka i z miejsca się w nim zakochuje. Mimo wszelkich zakazów, Ariel podąża za głosem serca i zawiera pakt z podstępną morską wiedźmą Urszulą. Syrenka będzie mogła żyć na lądzie, ale cena okaże się bardzo wysoka.

Uwaga!

W filmie „Mała syrenka” znajduje się kilka scen z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą powodować dyskomfort u widzów wrażliwych na światło i wpływać na osoby z epilepsją fotogenną.

Film z polskim dubbingiem dla widzów od lat 7.

„Mafia Mamma”

Kristin (Toni Collette) ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Gdy z Włoch nadchodzi wiadomość o śmierci dziadka, Kristin wyrusza na pogrzeb, który wywróci jej życie do góry nogami. Uroczy staruszek przed śmiercią uczynił Kristin jedyną spadkobierczynią swojego biznesu. A że parał się dość nielegalnym zajęciem, wnuczka staje przed poważnym wyzwaniem. Dziadzio był szefem groźnej mafijnej rodziny, a jego śmierć zaostrzyła apetyt konkurencyjnych rodów. Kristin będzie musiała zamienić wałek do ciasta na kij baseballowy, a miotłę na karabin, jeśli sama nie chce skończyć w betonowych trzewikach. Strzeżcie się matki chrzestnej!

„Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”

Asyż. W na pół szklanym grobowcu w kościele Matki Bożej Większej znajduje się ciało świętego. Innego niż wszyscy. Ubrany w dżinsy, sportową bluzę i buty Nike’a wygląda, jakby przed chwilą zasnął. Po ludzku, nie powinien tu być. Piętnastolatkowie nie powinni umierać… Jest jednak w tej historii coś, co przerasta ludzkie pojęcie, jest cudem, życiem, nadzieją… Odkrycia fenomenu historii Carla Acutisa, zmarłego w 2006 r. na białaczkę nastolatka i wyniesionego na ołtarze w 2020 r., podjął się znakomity hiszpański dokumentalista Jose Maria Zavala (twórca m. in. filmów: „Tajemnica Ojca Pio” i „Wojtyła. Śledztwo”). Jego opowieść nie ogranicza się do pokazania życia radosnego nastolatka, fascynata komputerów, gier wideo i gry na saksofonie. W filmie widzimy nie tylko dojrzałą duchowość Carla, jego szczególne przywiązanie do Eucharystii i modlitwy. To, co najbardziej niezwykłe, dzieje się bowiem teraz. Carlo Acutis na naszych oczach staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Tysiące wiernych pielgrzymują do jego grobu, jego moc wstawienniczą potwierdzają setki świadectw, przyciąga młodzież, nawraca, staje się patronem młodego Kościoła, jego wiosną…

„Ryś. Król puszczy”

Ryś euroazjatycki uchodzi za najbardziej tajemniczego wśród dzikich kotów i nigdy wcześniej nie udało się sfilmować go w jego naturalnym środowisku. Tego karkołomnego zadania w swoim dokumentalnym debiucie podjął się właśnie Laurent Geslin. 9 lat cierpliwych obserwacji pozwoliło zbudować mu tę niezwykła historię. W sercu rozciągającego się na szwajcarsko-francuskiej granicy łańcucha górskiego Jura leśny spokój przerywają nagle osobliwe, powtarzająca się dźwięki. Wspaniała sylwetka rysia euroazjatyckiego toruje sobie drogę między bukami i jodłami, nawołując głośno w poszukiwaniu wybranki, z którą połączy się w okresie godowym. Tak zaczyna się piękna, pełna zabawnych, choć i dramatycznych zwrotów akcji przygoda, w której centrum znajdzie się rodzina rysiów. Jej życie wyznaczają zmieniające się pory roku, ale i coraz większa ingerencja człowieka w środowisko naturalne dzikich kotów. Poznamy zwyczaje tych niezwykłych, dyskretnych zwierząt, będziemy świadkami tego, jak uczą młode technik łowieckich, ale i dowiemy się, jakie czyhają na nie niebezpieczeństwa. Podążając śladami bohaterów dokumentu, odkryjemy świat, który jest na wyciągnięcie ręki, ale jednocześnie pozostaje zupełnie nieznany.

„Spider-Man: Poprzez multiwersum”

Z Brooklynu Miles trafia do multiwersum. Razem z Gwen Stacy, spotykają innych Spider-Man’ów, którzy mają za zadanie ochronę świata przed zagrożeniami. Kiedy bohaterowie spierają się o to, jak poradzić sobie z nowymi niebezpieczeństwami, Miles musi na nowo zdefiniować, co to znaczy być bohaterem i jak ocalić ludzi, których kocha.

Poprzedni film „Spider – Man: Uniwersum” został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność w Polsce i na całym świecie, osiągając w kinach wynik 384 milionów dolarów. Został nagrodzony Oscarem® w kategorii najlepsza animacja.

Film z polskim dubbingiem dla widzów od 7 lat.


POWIĄZANE ARTYKUŁY