Dwie nowe linie

10717

Od dzisiaj w ramach Lubińskich Przewozów Pasażerskich uruchomione zostały dwie nowe linie autobusowe. Obie jeżdżą między innymi do Rudnej i Chobieni.

Autobusy nowych linii numer 123 i 133 wyjechały na trasy dzisiejszego ranka. Od tej pory będą kursować w dni robocze. 123 jeździ z Lubina do Chobieni, między innymi przez Koźlice, Mleczno, Rynarcice, Rudną, Brodów, Nieszczyce i Radoszyce. W rozkładzie jazdy jest pięć kursów od poniedziałku do piątku – pierwszy po godzinie 5, ostatni po 16. W drugą stronę, czyli z Chobieni do Lubina są trzy kursy – po godzinie 6, 11 i 16.

133 również kursuje do Chobieni m.in. przez Mleczno, Rudną, Wądroże, Kliszów, Radomiłów, Miłogoszcz i Naroczyce.

Ponadto od dzisiaj zmieniła się trasa kursowania autobusów linii 113.

Gmina Rudna do tej pory korzystała z autobusów Zakładu Komunikacji Miejskiej w Polkowicach. Od tego roku do miejscowości gminy dowozić będą mieszkańców autobusy Lubińskich Przewozów Pasażerskich. Samorząd zawarł w tej sprawie umowę z władzami powiatu lubińskiego.

– Przychyliliśmy się do prośby wójta gminy Rudna Adriana Wołkowskiego, który zwrócił się do powiatu lubińskiego o utworzenie trzech linii autobusowych łączących miejscowości z terenu gminy. Obaj, jako samorządowcy, działamy na rzecz mieszkańców, którzy zgłaszali potrzebę stworzenia połączenia na trasie Lubin – Rudna, które umożliwiłoby dojazd uczniów do szkół oraz mieszkańców do pracy – mówi starosta lubiński Adam Myrda.

Gmina Rudna na realizację przewozów pasażerskich przekazała dotację dla powiatu w wysokości 2,2 mln zł.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie PKS Lubin TUTAJ.