To już tradycja – od kilku lat w jeden z sierpniowych weekendów lubiński Ogród Zoologiczny zaprasza na Noc Dinozaurów. I w tym roku będzie można nie tylko przespacerować się po zmroku wśród oświetlonych specjalnie na tę okazję figur dinozaurów czy zrobić sobie z nimi zdjęcia, ale również obejrzeć filmy w kinie plenerowym.

Do Nocy Dinozaurów zostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz warto sobie zarezerwować termin w kalendarzu. W tym roku wydarzenie odbędzie się 14 i 15 sierpnia.
Szlak Zwierząt Wymarłych w te dwa wieczory stanie się tłem dla wyjątkowych fotografii, ale też miejscem niezwykłych spacerów. Niektóre figury zostaną dodatkowo oświetlone.
– Każdego wieczoru oświetlonych będzie pięć figur na Szlaku Zwierząt Wymarłych – figura tyranozaura (codziennie) oraz każdego wieczoru cztery inne figury – mówi Agata Bończak, dyrektor lubińskiego zoo.

W piątek i w sobotę, 14 i 15 sierpnia, lubińskiego Ogrodu Zoologicznego będą otwarte znacznie dłużej niż zazwyczaj, bo do godziny 23.
Tak jak przy poprzednich edycjach Nocy Dinozaurów, w godzinach 21-22.30 wejść do zoo będzie można tylko bramami od strony MPWiK i OBI.
– Ze względu na trwającą budowę wejście na Szlak Zwierząt Wymarłych możliwe jest wyłącznie od strony wybiegu żubrów – dodają pracownicy zoo.
Nocy Dinozaurów jak zwykle towarzyszyć będą pokazy filmów w plenerze. Przy figurze mamuta stanie ekran, na którym przez dwa popołudnia i wieczory wyświetlane będą produkcje filmowe związane z zakresem działalności zoo, czyli szeroko pojętą przyrodą.
Na seanse filmowe pod gołym niebem będzie się można wybrać w godzinach od około 15 do około 21-22.
Wstęp oczywiście jest bezpłatny.
Poniżej program wydarzenia:
14 sierpnia 2026 (piątek)
godz. 15.15 – Ozi – głos deszczowego lasu (90 min., animowany, Kino Świat)
godz. 16.45 – Arka Noego – ahoj przygodo (95 min., animowany, Kino Świat)
godz. 18.20 – Ocean nasz dom (95 min., dokumentalny, Against Gravity)
godz. 19.55 – Budki i ich leśni mieszkańcy (44 min., dokumentalny, Studio Leśne w Bedoniu)
godz. 20.40 – Przynoszę ci dzikość (75 min., dokumentalny, Against Gravity)
godz. 21.00-22.30 – oświetlenie 5 wybranych figur na Szlaku Zwierząt Wymarłych
godz. 23.00 – zamknięcie bram
15 sierpnia 2026 (sobota)
godz. 15.00 – Biały kieł (85 min., animowany, Kino Świat)
godz. 16.35 – Kaczki z gęsiej paczki (90 min., animowany, Kino Świat)
godz. 17.55 – Cis – historia zapisana w drzewie (30 min., dokuentalny, Studio Leśne w Bedoniu)
godz. 18.25 – Kraina miodu (90 min., dokumentalny, Against Gravity)
godz. 19.55 – Rośliny mięsożerne. W krainie osobliwości (30 min., dokumentalny, Studio Leśne w Bedoniu)
godz. 20.25 – Naturalna dzikość serca (85 min., dokumentalny, Against Gravity)
21.00-22.30 – oświetlenie 5 wybranych figur na Szlaku Zwierząt Wymarłych
23.00 – zamknięcie bram



