Dwa srebra dla „Sokołów”

104

Dwa srebrne medale zdobyły lekkoatletki lubińskiego „Sokoła” podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików w Lekkoatletyce, które w zeszły weekend odbywały się w Karpaczu. Na uwagę zasługują również rekordy życiowe dwóch reprezentantów klubu.

W ubiegłą sobotę na stadionie imienia Ireny Szewińskiej w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w Lekkoatletyce. W zawodach tych dwukrotnie na drugim miejscu podium stawały zawodniczki lubińskiego „Sokoła”, podopieczne trenera Mariusza Knulla.

Srebrny medal w skoku w dal, rezultatem 505 cm, zdobyła Julia Siepak. Taki sam krążek, wynikiem 43,04 min., wywalczyła w biegu na 300 metrów Monika Wasyłeczko. Na uwagę zasługują również rekordy życiowe Andrzeja Maczyty w biegu na 300 metrów (45,21 min.) oraz Antoniego Drozdy w wieloskoku (10,67 m).

Kolejnym startem młodych lekkoatletów będą Mistrzostwa Makroregionu Młodzików, które odbędą się w najbliższą niedzielę również w Karpaczu.