Dwa punkty dla Trefla. Cuprum z jednym

249

Pięciosetowe zaległe spotkanie pomiędzy Cuprum Lubin a Treflem Gdańsk oglądali zebrani w Hali RCS kibice siatkówki. Po wielu zwrotach akcji, zwycięstwo odnieśli zawodnicy gości.

Pierwszy punkt padł łupem gospodarzy, a to za sprawą solidnego bloku. Po chwili jednak gospodarze zaczęli popełniać błędy, a dodatkowo dobyte punkty atakującego Bartłomieja Bołądzia i Jana Martineza Franchiego dało Treflowi wynik 3:6. Miedziowi nie dawali za wygraną. Uruchomili skrzydła, a tutaj dobrze spisywał się choćby Adam Lorenc, a na środku Paweł Pietraszko. Rozpoczął się bardzo wyrównany mecz, który w pierwszym secie okazał się zwycięski dla gospodarzy, 25:23. Kolejna część spotkania do zwycięstwo Trefla, a trzeci set to prawdziwa batalia, która zakończyła się rezultatem 27:25 dla Cuprum. Czwarta część meczu lepsza w wykonaniu gości i mieliśmy tie-break. Do stanu po 10 mieliśmy walkę punkt za punkt. Później to gospodarze gonili wynik, ale mecz wygrali goście 12:15.