Dwa medale na koniec

11

Natalia Czerwonka na koniec Mistrzostw Polski na Dystansach w łyżwiarstwie szybkim w Zakopanem zdobyła dwa medale. W zawodach seniorek wywalczyła srebro, a w młodzieżowych złoto.

Panczenistka Cuprum Lubin obydwa medale zdobyła na dystansie 1000 metrów. Zrezygnowała z biegu na 5000 metrów.

– W tym roku mistrzostwa Polski odbyły się wcześniej. To ze względu na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie – mówi Marian Węgrzynowski, prezes lubińskiego klubu.

Dotychczas mistrzostwa odbywały się w grudniu.
W Zakopanem startowały również dwie inne panczenistki. Młode lubinianki Agnieszka Gregor i Patrycja Zachariasz debiutowały na tej imprezie. Sukcesów tym razem nie było, ale dla nich priorytetową imprezą będą lutowe mistrzostwa Polski juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.