Dwa medale lubińskich łyżwiarek na Mistrzostwach Polski

224

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim oraz wieloboju. Nasze miasto reprezentowała liczna grupa zawodników MKS Cuprum Lubin, która wywalczyła w tej prestiżowej imprezie dwa medale oraz kilka wysokich lokach.

Już pierwszego dnia mistrzostw zawodniczki MKS Cuprum Lubin zdobyły brązowy medal w konkurencji team sprint. Drużyna jechała w składzie: Martyna Paluch, Kaja Ziomek, Andżelika Wójcik. W kolejnych dniach zawodnicy ścigali się indywidualnie w wieloboju na 500 i 1000 metrów. W kategorii kobiet srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w wieloboju sprinterskim zdobyła Andżelika Wójcik. W tej rywalizacji Kaja Ziomek wywalczyła 5. lokatę.

W kategorii mężczyzn w wieloboju dużym reprezentant MKS Cuprum Lubin Wojciech Gutowski ukończył rywalizacji na 5. pozycji. W klasyfikacji młodzieżowców na 10 km Wojciech Gutowski wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski na tym dystansie.