Dunkierka lepsza w sparingu

57

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin mają za sobą pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu. Miedziowi podczas turnieju Szczypiorno Cup zmierzyli się z przedstawicielem francuskiej ekstraklasy, Dunkierką.

Mecz zaczął się od szybkiego 1:1, później do głosu doszli goście, którzy powoli budowali swoją przewagę. Po kwadransie było 10:5 dla rywali z Francji, jednak drugi kwadrans meczu należał do miedziowych. Lubinianie systematycznie niwelowali przewagę Dunkierki i minutę przed końcem przegrywali już tylko 12:13. Ekipa z Francji od początku drugie połowy znów narzuciła swój styl gry i odskoczyła na kilka bramek. Najskuteczniej w drużynie Zagłębia zagrał Arkadiusz Moryto. Skrzydłowy miedziowych zdobył dziewięć bramek i został MVP swojej drużyny. Z biegiem czasu coraz lepiej radził sobie nowy nabytek Zagłębia, Anderson Molino, a z koła cztery razy trafił Michał Stankiewicz.

W drugim meczu turnieju Zagłębie zagra z Pogonią Szczecin.

Zagłębie Lubin – Dunkerque HB 22:29 (12:14)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz, Szyjka – Moryto 9, Stankiewicz 4, Mollino 4, Pawlaczyk 2, Pietruszko 1, Kużdeba 1, Mrozowicz 1, Czuwara, Szymyślik, Przysiek, Gębala, Mański.

Plan drugiego dnia IV Szczypiorno Cup – sobota, 5.08.

O miejsca 5-8.

Nielba Wągrowiec – Azoty Puławy (godz. 11:00)

Zagłębie Lubin – Sandra Spa Pogoń Szczecin (godz. 13:00)