Dublet Adamskiego daje wygraną rezerwom

289

Druga drużyna „Miedziowych” w końcu wygrywa w eWinner II lidze. Na obiektach Akademii rezerwy pokonały dziś Siarkę Tarnobrzeg 2:1, a obie bramki były autorstwa Rafała Adamskiego.

Długo, bo od 30 września 2022 roku czekali lubinianie na zwycięstwo. Po dzisiejszym spotkaniu można przestać liczyć kolejne dni bez wygranej i cieszyć się z trzech „oczek”. W 32. minucie Sasa Żivec dograł na głowę Adamskiego, a ten umieścił piłkę w siatce. W 68. minucie wynik meczu wyrównał Michał Bierzało, który z najbliższej odległości pokonał Buricia. „Miedziowi” byli zdeterminowani, aby odnieść zwycięstwo i dowiedli tego w 85. minucie. Świetnie dysponowany dziś Jakub Żubrowski posłał prostopadłą piłkę do napastnika, a Rafał Adamski ponownie pokonał bramkarza gości.

Rezerwiści w końcu dopisują trzy punkty i przeskakują w tabeli Górnika Polkowice, który przegrał swoje dzisiejsze spotkanie, jednak dalej znajdują się w strefie spadkowej.

KGHM Zagłębie II: 1. Jasmin Burić – 2. Jakub Kolan, 3. Kacper Lepczyński, 4. Milan Posmyk, 5. Mateusz Bartolewski – 7. Cheikhou Dieng (78, 18. Kacper Masiak), 6. Jakub Żubrowski, 8. Tomasz Makowski, 10. Saša Živec (46, 17. Paweł Kruszelnicki), 11. Patryk Kusztal – 9. Rafał Adamski (90, 19. Wojciech Szafranek).

Siarka: 33. Wojciech Muzyk – 99. Karol Noiszewski (82, 11. Marcin Stefanik), 37. Michał Bierzało, 47. Igor Woś – 29. Mateusz Ziółkowski, 6. Marcel Tyl, 10. Lukáš Hrnčiar (66, 7. Ołeksandr Jacenko), 18. Piotr Cichocki (46, 8. Iván Agudo), 14. Kacper Cichoń (75, 2. Paweł Mróz), 20. Bartosz Sulkowski – 13. Krzysztof Zawiślak (46, 28. Kamil Adamek).