Dubaj – miasto, które zaskakuje

52

Dubaj to największe i najbardziej niezwykłe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rozciąga się na kilkadziesiąt kilometrów wzdłuż Zatoki Perskiej, dlatego podczas zwiedzania dobrze jest skorzystać z taksówki lub komunikacji miejskiej. To jedno z bezpieczniejszych miejsc na świecie ― wskaźnik przestępczości jest znacznie niższy niż w Europie. Z roku na rok odwiedza go coraz większa liczba turystów. Co koniecznie trzeba tam zobaczyć?

 Atrakcje turystyczne Dubaju

To miasto słynie z wieżowców oraz sztucznych wysp. Historyczne dzielnice Bur Dubai i Deira mają niską, bardziej tradycyjną zabudowę, z sukami, czyli targami oraz barami i restauracjami. W twierdzy Al Fahidi, najstarszym budynku w Dubaju, utworzono miejskie muzeum.

W nowym Dubaju wszystko jest ogromne, spektakularne i wyjątkowe tak, jak jego symbol, najwyższy na świecie, mierzący 828 m, wieżowiec Burj Khalifa. Powstało przy nim centrum handlowe Dubai Mall. Znajduje się tu ok. 1200 luksusowych sklepów, akwarium z rekinami, imitacja suku, rzeźby, fontanny i wystawy, a także lodowisko z padającym sztucznym śniegiem. Tuż obok znajduje się sztuczne jezioro Burj Lake. Codziennie od godziny 18:00 do 23:00 trwa wodno-muzyczny spektakl fontanny Dubai Fountain, najwyższej spośród działających na świecie fontann.

 Palmy ― sztuczne wyspy

W 2001 roku rozpoczęto budowę największych sztucznych wysp na świecie, czyli Wysp Palmowych: Palma Jumeirah (Dżamira), Palma Jebel Ali (Dżabal Ali),Palma Deirah (Dira), będących wizytówką Dubaju. Nazwa pochodzi oczywiście od tego, że z lotu ptaka wyglądają jak palmy. Wybudowano tam ekskluzywne hotele i kosztowne rezydencje, a także plaże i parki rozrywki. Ze stałym lądem łączy je kolej jednoszynowa. Dookoła palm powstały oczywiście falochrony.

  Ogrody

Dubaj https://carter.eu/kierunki/afryka-polnocna-bliski-wschod/emiraty-arabskie/dubaj to miasto stworzone na pustyni. Dlatego koniecznie trzeba wspomnieć o tak niesamowitej atrakcji jak the Dubai Miracle Garden, czyli ogród cudów. Jest to największy ogród kwiatowy na świecie. Rośliny podlewa się tam wodą z recyklingu, czyli z oczyszczonych ścieków. Częścią tego projektu jest the Dubai Butterfly Garden ― największe na świecie zadaszone sanktuarium dla 26 gatunków motyli.

Na narty do Dubaju

W centrum handlowym Mall of Emirates znajduje się najprawdziwszy stok narciarski, a właściwie to aż pięć. Z wyciągami i chatą, w której można napić się czegoś ciepłego. Najdłuższy stok w Dubai Ski ma 400 metrów. Dla snowbordzistów jest tam największy zamknięty snowpark na świecie. Oprócz tego jest tor saneczkowy dla najmłodszych, lodowisko i jaskinia lodowa. Wewnątrz panuje temperatura ok. zero stopni.

W Dubaju nie sposób się nudzić. Każdy znajdzie tu dla siebie coś interesującego. Począwszy od przykładów nowoczesnej architektury, poprzez centra handlowe, parki rozrywki, stadiony, plaże, stoki narciarskie, aż po targi wielbłądów, zwiedzanie pustyni, czy też wielkiego zoo. Odbywa się tutaj również wiele wydarzeń sportowych na najwyższym światowym poziomie.

Więcej informacji i rezerwacja www.carter.eu : 22 392 60 16/17, travel@carter.eu

Inspiracje podróżnicze:www.carter.eu/blog

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/