Drugi turniej również na medal

19

Podopieczni Jacka Będzikowskiego mają za sobą dwa najważniejsze etapy przygotowań do dalszych rozgrywek Superligi Mężczyzn. Pierwszy to turniej Kępno Cup, gdzie lubinianie zajęli dobre drugie miejsce. Drugi to XI Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Seniorów o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego. Tutaj miedziowi również nie sprawili zawodu swoim trenerom i wywalczyli trzecią lokatę.

Z grupy eliminacyjnej, Zagłębie wyszło jako drugi zespół. W drugim dniu rywalizacji, podopieczni Jacka Będzikowskiego w półfinale ulegli nieznacznie Vive Kielce 20:21. W spotkaniu o trzecie miejsce miedziowi zmierzyli się z Handaball West Wien. Lubinianie pokonali zespół ze stolicy Austrii 24:21 i zajęli trzecie miejsce. – Można być w pełni zadowolonym z turnieju. Wyniki oczywiście były sprawą drugorzędną, chociaż prawdą jest, że miło się zajmuje miejsca na podium. Nam głównie zależało na poprawie pewnych elementów gry, które wypadały na tych zawodach bardzo dobrze. Oczywiście głównie chodzi ciągle o obronę i akcje z kontry. Na turnieju zagraliśmy bardzo wyrównany mecz z Vive Targi Kielce. Zagrał cały zespół i każdy z zawodników się sprawdził – podsumował Jacek Będzikowski, trener MKS Zagłębie Lubin.