Drugi sparing już dla Miedziowych

148

W drugim spotkaniu towarzyskim, rozgrywanym podczas zgrupowania w tureckim Belek, podopieczni Martina Seveli pewnie pokonali rumuńską Universitatea Craiova 3:0.

Bramki dla KGHM Zagłębia zdobywali Sirk, Starzyński i Szysz. W 23. minucie najpierw golkipera Craiovy próbował pokonać Damjan Bohar, ale strzał z okolic pola karnego obronił Laurențiu Popescu. Przy dobitce piłki lepszy okazał się już Rok Sirk. W drugiej połowie po szybkiej kontrze, która była możliwa po długim dokładnym podaniu futbolówki od Mátyása Tajtiego, a następnie Kacpra Chodyny, gola na 2:0 zdobył Filip Starzyński. W 82. minucie kropkę nad i postawił Patryk Szysz po dośrodkowaniu Olafa Nowaka.

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN – UNIVERSITATEA CRAIOVA 3:0 (1:0)
bramki: Rok Sirk 23, Filip Starzyński 49′, 82′ Szysz

KGHM Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc – 25. Kacper Chodyna (64, 44. Alan Czerwiński), 2. Bartosz Kopacz (64, 27. Dominik Jończy), 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko (46, 14. Michał Bogacz) – 7. Saša Živec (64, 21. Bartosz Białek), 6. Łukasz Soszyński (64, 17. Patryk Szysz), 11. Mátyás Tajti, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar – 9. Rok Sirk (64, 29. Olaf Nowak).

Universitatea Craiova: (skład wyjściowy) 1. Laurențiu Popescu – 18. Ștefan Vlădoiu, 33. Mihai Bălașa, 2. Tiago Ferreira, 30. Alexandru Mățel – 22. Cristian Bărbuț, 21. Antoni Iwanow, 34. Ionuț Popescu, 37. Marian Danciu, 38. Luis Nițu – 20. Jovan Marković.