Droga Lubin – Wrocław: wracają spotkania z mieszkańcami

6046

Nowe warianty przebiegu drogi z Lubina do Wrocławia będą omawiane na spotkaniu informacyjnym, zaplanowanym na najbliższy poniedziałek. Projektanci będą czekali na mieszkańców w świetlicy w Osieku.

Przypomnijmy, przyspieszoną drogę do stolicy Dolnego Śląska zamierza wybudować Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na jej zlecenie firma Schuessler-Plan Inżynierzy opracowuje koncepcję nowej trasy.

Dla mieszkańców naszego powiatu najważniejsze są pomysły na poprowadzenie odcinka z Lubina do Prochowic, odpowiednio do obecnej drogi krajowej nr 36. Po jesiennych konsultacjach z mieszkańcami dziś pod uwagę brane są cztery warianty. Mapy z nimi można obejrzeć na stronie internetowej projektu TUTAJ.

Spotkanie z mieszkańcami powiatu lubińskiego zaplanowane jest na poniedziałek, 13 maja, w świetlicy w Osieku przy ul. Miedzianej 69.

Między godziną 11 a 15 projektanci w ramach otwartego spotkania będą odpowiadali na pytania mieszkańców. To będzie czas, w którym każdy będzie mógł otrzymać indywidualne informacje. O godz. 17 rozpocznie się ogólna prezentacja wszystkich wariantów.

Po raz pierwszy projektanci spotkali się z mieszkańcami we wrześniu zeszłego roku.

Podobnie jak poprzednim razem, także i teraz po spotkaniu można będzie przedstawić opinię na temat poszczególnych wariantów. Formularz do tego można pobrać TUTAJ. Czas na przedstawienie swojego zdania mieszkańcy mają do 20 maja.

Podobne spotkania przeprowadzone zostaną następnie w Malczycach, Prochowicach i Środzie Śląskiej.

Fot. Joanna Dziubek


POWIĄZANE ARTYKUŁY