Droga Lubin – Wrocław coraz bliżej budowy

386

Inwestycja dotycząca przebudowy połączenia drogowego między Lubinem a Wrocławiem wchodzi w kolejny ważny etap. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu poinformowała, że odbyło się posiedzenie Zespołu Oceny Projektów Inwestycyjnych (ZOPI), podczas którego omówiono dokumentację projektową STEŚ Etapu I. Obecnie wykonawca aktualizuje ją, uwzględniając zgłoszone uwagi.


Kolejnym krokiem będzie posiedzenie Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych, która wskaże wariant rekomendowany do realizacji. Następnie planowane jest złożenie wniosku o decyzję środowiskową, co zakończy pierwszy etap przygotowań.

Chodzi o przebudowę dróg krajowych nr 94 i 36 na odcinku Lubin – Wrocław. Inwestycja obejmie około 60 km trasy, która – w zależności od wybranego wariantu – ma zostać rozbudowana do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu. W planach są także obwodnice miejscowości, przebudowa skrzyżowań oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu.

Dla mieszkańców Lubina to kluczowa inwestycja, która ma skrócić czas przejazdu do Wrocławia i poprawić płynność ruchu na trasie, dziś mocno obciążonej, szczególnie w godzinach szczytu.

Jak informuje GDDKiA, w drugiej połowie 2026 roku planowane jest złożenie wniosku o decyzję środowiskową.

Temat inwestycji drogowych w regionie pozostaje również przedmiotem rozmów samorządowców. Niedawno prezydent Lubina Robert Raczyński uczestniczył w spotkaniu z Pawłem Gancarzem – marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, Michałem Rado – wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego oraz prezydentami innych miast, gdzie omawiano kluczowe inwestycje drogowe, w tym połączenie Lubina z Wrocławiem.


POWIĄZANE ARTYKUŁY