Droga do Ścinawy będzie szersza, prace ruszą najwcześniej w 2021 r.

3543

Trwają prace związana z kompletowaniem dokumentacji dotyczącej przebudowy drogi krajowej nr 36 na odcinku od Lubina do Ścinawy. W ramach inwestycji droga ma być poszerzona oraz wybudowane przy niej chodniki, a także kanał technologiczny.

Prace projektowe trwają od kwietnia 2017 r. Trzeba opracować wszystkie szczegóły, aby dokładnie wycenić przebudowę całej drogi na odcinku z Lubina do Ścinawy.

– W ramach prac droga będzie dostosowana do klasy GP, a to oznacza m.in. jej poszerzenie. Inwestycja zakłada także budowę nowych chodników i przebudowę istniejących. Budowę kanału technologicznego, budowę zatok autobusowych i kanalizacji – wyjaśnia Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Trwa uzyskiwanie decyzji środowiskowych tej inwestycji. Powinno się ono zakończyć w czwartym kwartale tego roku. W 2020 r. dokumentacja ma zostać skompletowana i określone koszty oraz finansowanie. Prace mają się odbyć zgodnie z planem w latach 2021-2022. Wartość prac dokumentacyjnych to około 1 mln 230 tys. zł. Długość odcinka do przebudowy to około 13 km.