Dotkliwa porażka na początku rundy wiosennej

49

Wznowienie rozgrywek III ligi kobiet zachodniej grupy dolnośląskiej dla podopiecznych Janusza Przybyło, to konfrontacja w Lubinie z Bielawianką Bielawa. Choć LUKS rozpoczął ósmą serię spotkań bardzo obiecująco, ostatecznie musiał uznać wyższość rywalek.

Lubinianki na początku spotkania były bardzo aktywne w ofensywie, stwarzając sobie wiele dogodnych sytuacji. Brakowało jedynie wykończenia, które po kilku minutach mogło dać gospodyniom prowadzenie co najmniej 3:0. Co się odwlecze to nie uciecze i w 20. minucie w końcu zebrani na stadionie ZZPD Górnika Lubin kibice, unieśli ręce w geście radości. Bramkę na 1:0 dla LUKSU zdobyła w 20. minucie spotkania Katarzyna Bosacka. Ten stan rzeczy podziałał na rywalki bardzo motywująco. Już minutę później po silnym uderzeniu Aleksandry Malki było 1:1. Ta sama zawodniczka w 28. minucie spotkania dała Bielawiance rezultat 1:2. W pierwszej połowie na listę strzelczyń wpisała się jeszcze Karolina Tylak i UKS do przeryw wygrywał 1:3. W drugiej połowie worek z bramkami się wysypał. Powracająca po dłuższej przerwie Tylak pokazała, że jest w znakomitej dyspozycji i do końca spotkania zdobyła jeszcze pięć bramek ustanawiając wynik spotkania 1:8 dla Bielawianki Bielawa.

– Mieliśmy w swojej drużynie w przerwie między sezonami praktycznie osiemdziesiąt procent zmian. Niektóre dziewczęta zrezygnowały, a inne nie grały z powodu kontuzji. Po za tym nie jesteśmy przygotowani do rundy w stu procentach, bo trzeba podkreślić, że dziewczyny trenowały w kratkę. Trzeba im jednak oddać, że był bardzo waleczne i grały do końca – puentuje Janusz Przybyło, szkoleniowiec LUKS Ziemia Lubińska Czerniec.

LUKS Ziemia Lubińska Czerniec: Karolina Sajak – Weronika Krawczyńska, Wiktoria Kocińska, Agnieszka Woźniak (50′ Karolina Dziadosz), Monika Marczuk (70′ Martyna Maruńczak) – Paulina Kruk, Katarzyna Bosacka, Paulina Dul, Kinga Koronkiewicz – Oliwia Klimek (41′ Natalia Mielińska), Anna Polewczyk.

UKS Bielawianka: Kaźmierczak – Szczepanik (60′ Lewandowska), Pryczek (kpt), Malka, M Kruk, Pusz (67′ Zagajewska), Gnyl (73′ Krupa), Lulkowska (41′ Mularczyk), Z Kruk (70′ Kołt), Migacz (65′ Szczepańska), Tylak.

LUKS Ziemia Lubińska – Bielawianka Bielawa 1:8 (1:3)

Bramki: 1:0 Bosacka 20′, 1:1 Malka 21′, 1:2 Malka 28′, 1:3 Tylak 38′, 1:4 Tylak 54′, 1:5 Tylak 57′, 1:6 Tylak 59′, 1:7 Tylak 71′, 1:8 Tylak 74′.