Domowa porażka siatkarzy Cuprum Lubin

185
Na zakończenie 7. kolejki siatkarze KGHM Cuprum Lubin podejmowali w hali RCS zespół Aluron Wartą CMC Zawiercie. Goście zwyciężyli 3:0, jednak w meczu nie brakowało zwrotów akcji i walki po obu stronach siatki.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla lubińskiej drużyny (4:0). Czteropunktowa przewaga utrzymywała się do stanu (10:6). Po czasie, który wziął trener Michał Winiarski zawiercianie zdobywali coraz więcej punktów, za sprawą skutecznych ataków Mateusza Bieńka. Miejscowi starali się trzymać dobrą grę, ale decydująca okazała się seria od 19:20 do 19:24. Ostatni atak należał do Bartosza Kwolka (20:25) i to goście zeszli z boiska prowadząc 1:0.

Druga odsłona przyniosła wiele emocji. Początek tej partii to zdecydowana dominacja Jurajskich Rycerzy, podczas gdy miedziowi mieli swoje problemy ze skończeniem ataku (1:10). Z czasem podopieczni trenera Pawła Ruska zaczęli wracać do gry i odrabiać straty. Asa zaserwował Kajetan Kubicki (5:12), a w ataku pojawił się Jake Hanes. Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu, a nawet mieli piłkę setową. Mimo walki to zespół Aluronu po grze na przewagi dopisał drugi set na swoje konto (26:24)

Trzecia partia meczu zaczęła się lepiej dla Cuprum (7:4). Jednak przyjezdni nie zamierzali stracić swojej szansy na zakończenie tego spotkania w trzech setach i już za chwilę mieliśmy remis (9:9), a zawiercianie zaczęli budować przewagę (18:16). Mecz zakończył Clevenot w polu zagrywki, serwując asa (25:21).

MVP: Miguel Tavares Rodrigues

KGHM Cuprum Lubin – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (20:25, 24:26, 21:25)

Cuprum: Strulak (6), Kwasowski (2), Granieczny (L), Ferens (12), Gerlinski (1), Lorenc (3), Pietraszko (5), Hanes (8), Berger (7), Kubicki (2)

Aluron: Tavares (1), Butryn (14), Kwolek (11), Clevenot (12), Zniszczoł (9), Bieniek (9), Perry (L).