Dominowali od pierwszych minut

17

Juniorzy Młodsi, grający pod bacznym okiem Artura Hacała i Beaty Orzeszki, tym razem zmierzyli się w spotkaniu derbowym z Chrobrym Głogów. Pojedynek miejscami wydawał się dość wyrównany, ale to lubinianie byli faworytami tego pojedynku.

Pierwsze bramki dla Lubina zdobył Piotr Piróg. Zagłębie bardzo szybko objęło prowadzenie 3:0. Po dziesięciu minutach pojedynku, miedziowi wygrywali 8:4. Głogowianie popełniali sporo szkolnych błędów, przez co tracili piłki i pozwalali lubinianom na szybkie akcje z kontrataku. Do przerwy gospodarze prowadzili 21:17.

W drugiej połowie Głogów grał nieco lepiej, ale nawet to nie potrafiło zatrzymać szybkich lubinian. W 37. minucie meczu, Zagłębie prowadziło 26:21. Różnica bramkowa stale się powiększała. Na dziesięć minut przed końcową syreną, MKS prowadził 38:29. Było wiadome, że podopieczni Artura Hucała wygrali ten mecz. Do końca gościom udało się jeszcze kilka razy pokonać golkiperów Lubina, ale ostatecznie to miejscowi wygrywają 40:34.