Dominik Hładun show! Zagłębie inkasuje 3 punkty

524

W świetnych humorach zakończyli dziewiątą serię spotkań podopieczni byłego piłkarza Miedziowych – Dariusza Żurawia. Zagłębie na wyjeździe pokonało Wartę Poznań 2:0.

Na obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim, Warta Poznań podejmowała KGHM Zagłębie Lubin. Ekipa Piotra Tworka nie radzi sobie w rozgrywkach PKO Ekstraklasy najlepiej, ale zespół przystąpił do ataków od pierwszych minut. Już Adam Zrelak w 8. minucie miał dogodną sytuację do objęcia prowadzenia przez Wartę. Nie wykorzystał okazji, a tutaj należy podkreślić znakomitą postawę Dominika Hłaudna między słupkami gości. W 41. minucie Warta miała rzut karny. Pojedynek Tomas Zajić kontra bramkarz Zagłębia wygrał ten drugi. Stały fragment gry z wapna został podyktowany po faulu Tomasa Zajica. Ten sam zawodnik zmazał plamę sprzed kilku minut w doliczonej 46 minucie meczu i dał prowadzenie dla Zagłębia. W drugiej połowie w 59. minucie Adam Zrelak mógł doprowadzić do remisu, ale tutaj ponownie golkiper Zagłębia stał na posterunku. W 66. minucie po kontrze Miedziowi wygrywali 0:2. Bramkę zdobył Patryk Szysz. Grając już do końca na zero z tyłu, ekipa Dariusza Żurawia wygrała mecz i zainkasowała 3 punkty na konto.