Dogrywka pełna emocji. Zagłębie gra dalej

210

W 1/16 finału Pucharu Polski „Miedziowi” wygrali 4:2 z Podbeskidziem Bielsko – Biała na ich terenie. Do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była dogrywka, ponieważ po 90 minutach widniał wynik 1:1. Bramki dla lubinian zdobywali: dwie Drażić, Mraz oraz Simić.

Pierwsza połowa się odbyła. Tak można podsumować grę w tej części meczu, ponieważ żadna z drużyn nie stworzyła sytuacji.

Na początku drugiej połowy groźny strzał z rzutu wolnego oddał Patryk Szysz, ale pewnie obronił Pesković. W 61. minucie świetną interwencją po strzale Ubbinka popisał się Konrad Forenc. Dwie minuty później ręką w polu karnym zagrał Simić i mieliśmy rzut karny, który na bramkę zamienił Miakushko. W 77. minucie jedenastkę po drugiej stronie boiska podyktował sędzia Złotek, a na bramkę zamienił ją Dejan Drażić. Wynikiem 1:1 zakończył się regularny czas gry.

W dogrywce to „Miedziowi” rozpoczęli od mocnego uderzenia i w 95. minucie piłkę do siatki skierował niezawodny w polu karnym w tym sezonie Lorenco Simić. Długo z prowadzenia się Zagłębie nie cieszyło, ponieważ strzelec poprzedniej bramki sprokurował kolejnego karnego i Miakushko znów się nie pomylił. W 106. minucie byliśmy świadkami akcji meczu. Fenomenalnym dryblingiem popisał się Dejan Drażić, który minął kilku rywali i wyłożył piłkę Samuelowi Mrazowi, a ten strelił swojego pierwszego gola w barwach „Miedziowych”. Cztery minuty później kolejny karny w spotkaniu. Faulowany Szysz, a z jedenastki znów pewnie Drażić.

Zagłębie Lubin wywalczyło awans do 1/8 fianłu Pucharu Polski.