Dobry występ wojowników Streffy

16

W Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się III Ogólnopolski Turniej NO-GI FIGHT. W zawodach uczestniczyło 160 zawodników z całej Polski, wsród nich także 5-ciu zawodników reprezentujących barwy lubińskiego klubu MMA Streffa Fight Team Lubin.

Zawodnicy walczyli z podziałem na kategorie wagowe oraz stopnie zaawansowania. Krystian Powroźnik w swoim debiucie zdobył brązowy medal w kat. Junior do 66kg. Oskar Wróblewski po dwóch wygranych walkach, w których całkowicie zdominował przeciwników, zmuszając ich do poddania. W trzecim pojedynku finałowym popularny ,,Jerry” przegrał na punkty i zawody zakończył ze srebrnym medalem.

– Przypomnę tylko, iż Oskar to jeden z większych talentów lubińskiego klubu. To trzeci medal w trzecim turnieju na jakim ten fighter wystartował. W jego kolekcji znajduje się już złoto za zwycięstwo w turnieju NO GI w Bielawie z października ubiegłego roku oraz brąz w Amatorskiej Lidze MMA z lipca – skomentował Tomasz Pilarz, Streffa Fight Team.

Kolejnym zawodnikiem występującym w Dzierżoniowie był Mirosław Jaskólski, który wygrał dwie walki, a w trzecim starciu musiał się poddać po bardzo efektownej akcji przeciwnika.

Pozostali zawodnicy musieli uznać wyższość przeciwników już w pierwszych starciach. Zdobyli jednak cenne doświadczenie, którego nikt im nie odbierze. W zawodach nie mógł wystartować najbardziej utytułowany zawodnik z lubińskiego klubu Maciej „KRUSZON” Kruszewski. Został w Lubinie, gdzie szlifował formę przed drugą zawodową walką MMA, która odbędzie się już w najbliższą sobotę tj. 15 lutego w Szkole Podstawowej nr 14 w Lubinie.

Pojedynek odbędzie się podczas gali sztuk walki The Gladiators K1 RULES. – Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportów walki na to wydarzenie. Na gali odbędą się również walki bokserskie oraz pojedynek o mistrzostwo polski w K1 – spuentował Tomasz Pilarz.