Dobry występ w II lidze

14

W ramach 19. kolejki II ligi mężczyzn rezerwy MKS Zagłębia II Lubin mierzyły się w Komprachcicach z tamtejszym LKS-em. Miedziowi zgarnęli dwa punkty wygrywając 29:35.

Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane. Drużyny zdobywały bramkę za bramką czego efektem był remisowy wynik w 5. minucie 3:3. Później do głosu doszli gospodarze, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie 5:3. Gdy wydawało się, że Komprachcice odjadą na więcej bramek, do głosu doszli lubinianie, którzy najpierw doprowadzili do remisu, by później uciec przeciwnikowi na trzy bramki – w 16. minucie było 8:11. Zawodnicy LKS-u dzielnie walczyli i próbowali doprowadzić do remisu. Udało im się to w 20. minucie meczu, jednak miedziowi dzięki swojej skutecznej grze ponownie uciekli na 3 bramki i w 22.minucie na tablicy widniał wynik 11:14. Wspaniała gra w bramce Patryka Małeckiego i Tomasza Kawy oraz skuteczne wykańczanie akcji przez Łukasza Kużdebę pozwoliła Zagłębiu na wysokie prowadzenie do przerwy 13:20.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy w 9 minut potrafili doskoczyć do lubinian na dwie bramki – 21:23. Zagłębie rozpędzało się z minuty na minutę i ponownie uciekło rywalowi – w 50. minucie było 23:28. Końcówka nic nie zmieniła i to Zagłębie dopisało do swojego dorobku 2 punkty.