Dobry powrót do gry Górników

355

Wystartowała runda wiosenna rozgrywek niższych lig. Bardzo dobry początek odnotowała pierwsza drużyna Górnika Lubin. W inauguracyjnym spotkaniu pokonała ona na wyjeździe Odrę Chobienia 1:3.

Początek spotkania nie zapowiadał się optymistycznie. Gospodarze nastawili się na obronę własnej bramki oraz kontratak. W 17 minucie po stracie piłki przez lubinian, gospodarze wyprowadzili szybką kontrę nie dając szans obrony bramkarzowi. Odra wyszła na prowadzenie. Goście raz jeszcze w pierwszej połowie próbowali odpowiedzieć skutecznym atakiem, co udało się w 37 minucie. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem.

Na drugą część meczu, gospodarze wyszli z nadzieją na zdobycie szybkiej bramki. Rozpoczęli od ataków, lecz sił wystarczyło na 10 minut. Lubinianie odparli atak spychając gospodarzy na własną połowę. Zawodnicy Odry widząc coraz większy napór gości, ustawili przysłowiowy „autobus” w bramce. W 83 i 85 minucie Górnik „dziurawi” obronę Odry strzelając dwie bramki. Warto podkreślić, że Górnik II Lubin występujący w B klasie wygrał na wyjeździe 6:0 z Mewą Goliszów.

Po szesnastu spotkaniach Górnik zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc 4 punkty do lidera. Już za tydzień podopieczni Przemysława Cielewicza zmierzą się na wyjeździe z chojnowianką Chojnów.

Bramki dla Górnika: Lasek, Chmurowski, Stefański