Dobra passa rezerw

22

Drugi zespół Zagłębia Lubin radzi sobie w rozgrywkach III ligi bardzo dobrze. Ostatnio na Stadionie Górniczyk w ramach 13. Kolejki ograli MKS Oławę 2:0.

Podopieczni Pawła Karmelity z meczu na mecz nabierają coraz większego rozpędu. Obecnie młodzi piłkarze zajmują drugie miejsce w III lidze dolnośląsko-lubiskiej. W minionej kolejce miedziowi wywalczyli 3 punkty. W pierwszej połowie za sprawą Arkadiusza Woźniaka Zagłębie objęło prowadzenie 1:0. Do przerwy taki wynik się utrzymał. W drugiej połowie przyjezdni zaczęli grać nieco agresywniej i stwarzali ciekawe akcje, po których mogli osiągnąć stan remisowy. Ekipa Pawła Karmelity trzymała się jednak twardo w defensywie, a w ataku walczyła bardzo pewnie. Konsekwentna gra dała miedziowym druga bramkę. W zamieszaniu pod bramką Filipa Wichmana, piłka trafiła pod nogi Damiana Kowalczyka, który oddał celny strzał w siatkę gości. Miedziowi wygrali 2:0.

ZAGŁĘBIE II LUBIN: 29. Tomasz Ptak – 22. Robert Dziedzina, 5. Jarosław Jach, 9. Bartosz Jaroszek , 24. Piotr Azikiewicz, 18. Paweł Oleksy (46, 25. Jarosław Kubicki), 19. Adrian Błąd (46, 20. Kamil Sabiłło), 14. Sebastian Bonecki , 13. Arkadiusz Woźniak (46, 26. Krzysztof Piątek), 11. Damian Kowalczyk, 10. Deniss Rakels (66, 16. Karol Hodowany).

MKS SCA OŁAWA: 1. Filip Wichman – 2. Kamil Dołgan 87, 4. Jakub Kalinowski , 7. Michał Sikorski , 12. Damian Kiełbasa – 23. Mateusz Peroński (46, 20. Norbert Pierzga), 6. Maciej Zapał – 9. Mateusz Gancarczyk, 5. Dominik Wejerowski, 18. Krzysztof Gancarczyk – 10. Dawid Lipiński .