Najnowszy „Pitbull”, a dla młodszych widzów „Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali” – te dwa filmy będzie można oglądać przez najbliższy tydzień w lubińskim kinie Muza. Ponadto nadal wyświetlana będzie polska komedia romantyczna „Kobieta sukcesu”.

Produkcja „Pitbull. Ostatni pies” wyreżyserowana przez Władysława Pasikowskiego wyświetlana będzie od 15 marca do 5 kwietnia. Animację „Gnomeo i Julia” będzie można obejrzeć od 16 do 29 marca. Zaś film „Kobieta sukcesu” będzie gościł na ekranach kina Muza jeszcze przez tydzień – do 22 marca.
Ponadto w najbliższą niedzielę, 18 marca, odbędzie się kolejny seans dla najmłodszych z cyklu „Mamo, tato, zabierzcie mnie na poranek”. Tym razem wyświetlony zostanie film „Fernando”. Projekcja rozpocznie się o godzinie 12. Bilety kosztują 10 i 12 zł.
W środowym DKF-ie, 21 marca kinomani obejrzą „Czas mroku”, w którym rolę Winstona Churchilla odtwarza Gary Olmaman. Aktor dostał za tę rolę Oscara.
Tego samego dnia o godzinie 14 odbędzie się specjalny seans filmowy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Pokazanie zostanie film przyrodniczy „Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety”.
Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.
O filmach:
„Pitbull. Ostatni pies”
Ostatni film serii – tym razem ze scenariuszem i w reżyserii Władysława Pasikowskiego („Psy”, „Kroll”, „Pokłosie”, „Jack Strong”).
Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero (Marcin Dorociński), Metyl (Krzystzof Stroiński) oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico (Rafał Mohr). Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa…
„Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali”
Gnomeo i Julia z popularnej animacji powracają w nowym filmie! Kiedy przyjeżdżają wraz z przyjaciółmi do Londynu, ich głównym zmartwieniem jest przygotowanie ogrodu do zbliżającej się wiosny. Wkrótce spostrzegają, że na terenie Londynu ktoś wykrada ogrodowe krasnale na masową skalę. Kiedy okazuje się, że w ogrodzie zostali jedynie oni dwoje, jest tylko jedna osoba, którą można wezwać z prośbą o pomoc: Sherlock Gnom. Sherlock przybywa z odsieczą wraz ze swym nieodłącznym kompanem – Watsonem. Śledztwo zaprowadzi naszych bohaterów w nieoczekiwane miejsca…
„Kobieta sukcesu”
Główną bohaterką jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce.
W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego?
„Kobieta sukcesu” to lekka i przewrotna komedia romantyczna o tym, że kiedy wydawać by się mogło, że straciliśmy wszystko, tak naprawdę dostajemy od losu to, co najbardziej cenne. Autorką scenariusza jest Hanna Węsierska znana z takich hitów jak „Lejdis” czy „Śniadanie do łóżka”, reżyserem zaś Robert Wichrowski („Francuski numer”).
„Czas mroku”
Winston Churchill spędził pierwsze tygodnie w fotelu premiera w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Dzięki scenariuszowi Anthony’ego McCartena i znakomitemu Gary’emu Olmamanowi mamy szansę zobaczyć człowieka, nie ikonę.
Poznajemy go jako dowcipnego i błyskotliwego męża stanu, krzepkiego członka Parlamentu, 65-letniego kandydata na premiera w czasach, gdy Europa upada, płonąc w pożodze wojny. Państwa sprzymierzone wciąż przegrywają potyczkę z wojskami nazistowskimi. Armia brytyjska zdana jest na własne siły we Francji. 300 tysięcy brytyjskich żołnierzy stacjonuje na plażach Dunkierki. W tych okolicznościach rząd Chamberlaina podaje się do dymisji. Nowym premierem Wielkiej Brytanii zostaje Winston Churchill. Ma przeciw sobie członków własnej partii oraz króla Jerzego VI, sceptycznie przyglądającego się poczynaniom Churchilla.
Jest 10 maja 1940 roku. Przed Winstonem Churchillem być może najtrudniejsza decyzja w życiu – negocjować z nazistami pakt pokojowy, który ocali brytyjski naród przed koszmarem wojny czy ponieść niemożliwe do przewidzenia koszty i stanąć naprzeciw wroga? W podjęciu decyzji wspiera go żona, Clemmie (Kristin Scott Thomas). Zainspirowany postawą Brytyjczyków decyduje postawić na bliskie im ideały – wolności i umiłowania pokoju. Wie, że musi zagrzać społeczeństwo do boju, przygotować mowę, która poruszy naród. I tak, stojąc w obliczu największej próby, Winston Churchill na zawsze zmienia bieg historii.
Film był nominowany do tegorocznych Oscarów w sześciu kategoriach (otrzymał dwie statuetki: najlepszy aktor pierwszoplanowy oraz najlepsza charakteryzacja i fryzury). Gary Oldman za pierwszoplanową rolę męską otrzymał również Złoty Glob.
„Fernando”
Przygodowa komedia animowana, inspirowana słynną książką dla dzieci o byczku Fernando, autorstwa Munro Leafa i Roberta Lawsona, a zrealizowana w studio Blue Sky, w którym powstały m.in.: „Epoka lodowcowa” i „Rio”.
Tytułowy Fernando to wielki byczek o równie wielkim sercu. Omyłkowo wzięty za groźną bestię zostaje schwytany i uprowadzony z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. Gotowy na wszystko, by powrócić na łono rodziny, Fernando staje na czele grupy niezwykłych sojuszników i wyrusza na wielką wyprawę, podczas której przeżyje przygodę swego życia.
W polskiej wersji językowej Fernando przemówi głosem Marcina Dorocińskiego.
„Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety”
Nowy film dokumentalny BBC Earth pt.: „Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety” odsłania przed nami cudowne miejsca, o których istnieniu często nie mamy pojęcia. To zapierająca dech w piersiach podróż przez kontynenty, oceany i przestworza.
Oto 24 godziny na nieprawdopodobnej planecie zwanej Ziemią. Odkryjcie rzadkie stworzenia, niepokazane w ten sposób nigdy wcześniej. Dzięki nowoczesnym technologiom filmowania zobaczymy je z bliska, widziane okiem natury. Już nigdy nie spojrzycie na nie tak samo. Świat, który prezentuje film, sprawi, że połączymy się z naturą, mogąc niemal jej dotknąć. Nasza planeta jest domem dla wszystkich istot i została ukształtowana przez siły wprawiające ją w ruch. Dotyczy to także najlepiej poznanego gatunku – nas samych. Film z polskim lektorem.