Dla kogo Złota Nutka?

261

Ten finał był już kilka razy przesuwany. Ale w końcu – w najbliższą niedzielę, 13 czerwca – poznamy zwycięzców Dolnośląskiego Dziecięcego Konkursu Wokalnego „O Złotą Nutkę”. Bilety na koncert laureatów połączony z ogłoszeniem wyników i spektaklem teatralnym, wciąż można kupić w kasie Centrum Kultury Muza.

W tym roku konkurs został rozszerzony na całe województwo. Zgłosiła się rekordowa liczba młodych wokalistów, bo aż 126 osób.

Z powodu pandemii, przesłuchania konkursowe odbyły się online. Młodzi wokaliści przesłali swoje nagrania, a jury wybrało spośród nich 16 najlepszych, którzy zaprezentują się podczas koncertu finałowego. A ten odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Koncert zaplanowano na godzinę 12. W przerwie, około godz. 13 Teatr Kultureska wystąpi ze spektaklem dla dzieci „Bajeczna Fiesta”, a w tym czasie jury uda się na obrady. O godzinie 14 ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody.

Niestety w jury konkursu zabraknie dobrze znanego lubinianom Rafała „Belushiego” Ratajczaka, który zmarł w maju. Organizatorzy poprosili o wsparcie Anię Łukaszów, serdeczną przyjaciółkę Rafała i to ona zasiądzie w jury podczas finału.

Więcej na temat konkursu oraz listę finalistów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

Bilety kosztują 20 zł.