DKF na sierpień

265

W tym roku również w wakacje można oglądać filmy w cyklu DKF w lubińskim kinie Muza. Co zaplanowano w repertuarze na sierpień?

„Midsommar. W biały dzień”

Jak zwykle seanse w ramach DKF-u odbywać się będą w środy o godzinie 19.

Na początek, 7 sierpnia, wyświetlony zostanie film „Midsommar. W biały dzień”. Później pokazane zostaną produkcje: „Ramen. Smak wspomnień” (14 sierpnia), „Pamiątki Claire Darling” (21 sierpnia) oraz „Diego” (28 sierpnia).

Bilet na jeden film kosztuje 15 zł, a za karnet na cały miesiąc trzeba zapłacić 50 zł.

Szczegóły na temat seansów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Midsommar. W biały dzień”

Nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. Autorem zdjęć jest Paweł Pogorzelski, który współpracował z reżyserem również przy „Dziedzictwie. Hereditary”.

Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i ostatkami sił próbują ratować swoją relację. Rodzinna tragedia sprawia, że pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół w wakacyjnej wyprawie na północ Szwecji. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne i niepokojące oblicze. Sielskie krajobrazy staną się dla Dani i Christiana polem nierównej walki o ich związek i próbą pokonania własnych słabości.

„Ramen. Smak wspomnień”

Kolejna po „Kwiecie wiśni i czerwonej fasoli” azjatycka strawa dla ducha. „Ramen. Smak wspomnień” to inspirujący oraz wzruszający film dla nienasyconych smakoszy i nieuleczalnych romantyków.

Masato jest młodym kucharzem specjalizującym się w ramenach. Po nagłej śmierci swojego oschłego ojca, chłopak pakuje walizkę i przeprowadza się z japońskiego Takasaki do Singapuru, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku swoich rodziców. Bohater ma przy sobie czerwony notatnik – pełen refleksji i starych zdjęć – pozostawiony przez swoją singapurską matkę, która zmarła, gdy Masato miał zaledwie dziesięć lat. W Singapurze kucharz poznaje Miki, japońską blogerkę i samotną matkę, która pomaga mu odnaleźć wuja Wee ze strony matki, właściciela restauracji Bak Kut Teh. Przy okazji Masato odkrywa, że jego babka Lee wciąż żyje i posiada klucz do tyleż romantycznej, co burzliwej historii miłosnej rodziców chłopaka. Masato wraz babcią spróbują wzajemnie wyleczyć swoje skołatane dusze w kuchni, gdzie wspólnie przygotowywane posiłki staną się czymś więcej niż sumą składników.

„Pamiątki Claire Darling”

Nowy film byłej asystentki Krzysztofa Kieślowskiego i cenionej reżyserki Julie Bertuccelli („Kiedy Otar odszedł”, „Drzewo”, „Szkoła Babel”). Przed kamerą już po raz dwunasty spotykają się dwie ikony francuskiego kina: Catherine Deneuve i jej córka Chiara Mastroianni.

Historia zaczerpnięta z kart bestsellerowej powieści Lyndy Rutledge rozpoczyna się pierwszego dnia lata i zarazem ostatniego dnia życia Claire Darling. A przynajmniej tak się ekscentrycznej matronie wydaje…W związku z tym Claire wystawia cały swój dobytek na trawniku przed domem. Wśród przedmiotów są drogocenne antyki i bezcenne rodzinne pamiątki. Podczas gdy horda sąsiadów i ciekawskich przechodniów przejmuje te zabytki za kilka groszy, każdy obiekt odzwierciedla tragiczne i ekstrawaganckie życie Claire Darling…

„Diego”

Asif Kapadia – reżyser „Senny” i „Amy” – domyka swoją dokumentalną trylogię, opowiadając po raz pierwszy o żyjącej postaci. Młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.


POWIĄZANE ARTYKUŁY