Dioudis show i trzy punkty dla Zagłębia

403

Zagłębie Lubin meczem w Zabrzu zamykało 10. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. „Miedziowi” pokonali Górnika na ich terenie 2:0, a bramki zdobywali Buletsa i Wdowiak.

W pierwszej minucie meczu już było groźnie pod bramką Zagłębia, ale na posterunku był jak się okazało późniejszy bohater spotkania – Sokratis Dioudis. W 27. minucie golkiper lubinian znów dobrze interweniował po strzale z wolnego Lukasa Podolskiego. W 36. minucie „Miedziowi” wyprowadzili kontrę, Chodyna, który rozgrywał swój setny mecz w ekstraklasie dograł do Buletsy, który okiwał dwóch obrońców Górnika, a następnie precyzyjnym strzałem z szesnastki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Po zmianie stron to znów Górnik był stroną stwarzającą więcej sytuacji bramkowych. Już w 46. minucie dwukrotnie był blokowany strzał Podolskiego. W 66. minucie kolejnym błyskiem geniuszu popisał się Dioudis broniąc strzał Lukoszka, a chwilę później lubinian uchorniła poprzeczka. Zabrzanie napierali na bramkę Zagłębia, ale cuda wyczyniał w tym spotkaniu Sokratis Dioudis i nie dał się pokonać. W ostatniej akcji meczu Górnik postawił wszystko na jedną kartę i przy stałym fragmencie gry w polu karnym „Miedziowych” zameldował się bramkarz gospodarzy. Po wybiciu piłki przez obronę Kacper Chodyna dostarczył ją do Mateusza Wdowiaka, a ten bez problemu trafił do pustej bramki ustalając wynik spotkania.

Lubinianie zajmują piątą lokatę mając tyle samo punktów co trzeci Raków i czwarta Jagiellonia. W następnej kolejce KGHM Zagłębie Lubin podejmie Piast Gliwice.

Górnik: 1. Daniel Bielica – 2. Boris Sekulić (86, 96. Robert Dadok), 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 26. Rafał Janicki, 64. Erik Janža – 18. Daisuke Yokota (76, 7. Adrián Kaprálik), 6. Damian Rasak, 8. Dani Pacheco (87, 55. Szymon Czyż), 10. Lukas Podolski, 17. Kamil Lukoszek (76, 11. Lawrence Ennali) – 9. Sebastian Musiolik (46, 21. Piotr Krawczyk).

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 13. Mateusz Grzybek (70, 27. Bartłomiej Kłudka), 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 3. Mikkel Kirkeskov – 7. Kacper Chodyna, 6. Tomasz Makowski (90, 11. Arkadiusz Woźniak), 8. Damian Dąbrowski (70, 20. Marko Poletanović), 16. Serhij Bułeca (46, 17. Marek Mróz), 21. Tomasz Pieńko (58, 77. Mateusz Wdowiak) – 18. Juan Muñoz.