Derby z Polkowicami

17

Mecz II ligi, grupy 1 piłki ręcznej mężczyzn, w którym UKS PR "2" POLKOWICE zmierzą się z MKS "Zagłębiem" II Lubin, odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 12.00 w hali Gimnazjum nr 2 w Polkowicach, przy ulicy Hubala 3.

W ostatniej kolejce, zespół z Lubina uległ MKS „Żagiew” Dzierżoniów 28:30. Podopieczni Adriana Anuszewskiego, wyszli na parkiet podbudowani ostatnim zwycięstwem z UKS Olimp Grodków, 26:25. Mecz odbył się 12 listopada, więc lubinianie mieli dość długą przerwę. Powrót na ligowy parkiet nie zakończył się jednak wspaniale. W ramach 10. Kolejki II Ligi Mężczyzn, MKS uległ ekipie z Dzierżoniowa. Choć zwycięstwo rywali nie było znaczne, to nie zmienia faktu, że z własnego parkietu schodziliśmy bez punktów .

Ekipa z Polkowic również nie miała za dużo szczęścia. W meczu wyjazdowym, podopieczni Mirosława Saneckiego ulegli ekipie MKS Poznań 20:23 (9:10). Mecz dobrze zaczęli goście. Dla Polkowic rzucali Robert Grębosz (2) i Piotr Prudzienica (1). UKS wygrywał 3:0. Dopiero w 12. Minucie pojedynku, Poznań zdołał zremisować 3:3. Polkowiczanie do końca pierwszej połowy nie zdołali wyjść na prowadzenie i przegrywali różnicą jednego trafienia. Przewaga gospodarzy była coraz większa i wynik końcowy to 23:20 dla Poznania.