Derby dla Zagłębia

44

W pierwszym meczu IV kolejki ekstraklasy męskiej, Interferie Zagłębie Lubin wysoko pokonało w derbowym meczu beniaminka – Miedź Legnica 37:20 (16:11).

Już w 20. sekundzie bramkę dla "Miedziowych" zdobył Adam Steczek. Niespełna dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Michał Kubisztal i było 2:0 dla gospodarzy. W 4. minucie pierwszą bramkę dla Miedzi zdobył Michał Adamuszek i było 2:1. Z biegiem czasu przewaga mistrzów Polski była jednak coraz większa. W 13. minucie było 7:4 dla Interferii, a po kwadransie gry lubinianie prowadzili 9:5. Najwyższe prowadzenie w tej części meczu miało miejsce na cztery minuty przed przerwą, kiedy na tablicy wyników było 16:10 na korzyść gospodarzy. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobył w 27. minucie Radosław Fabiszewski, który jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Zagłębia. W ostatnich minutach goście mięli szansę na zniwelować strat, gdyż sędziowie usunęli z placu gry aż trzech zawodników Interferii. Zawodnicy Miedzi nie potrafili jednak wykorzystać nawet takiej przewagi i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:11 dla Interferii.

Druga połowa to już miażdżąca przewaga mistrzów Polski. Pierwszą bramkę po zmianie stron zdobył Adrian Niedpośpiał, który powrócił do gry po poważnej kontuzji. Kwadrans po wznowieniu gry lubinianie prowadzili już różnicą dziesięciu bramek – 26:16. Bardzo dobrze w bramce Interferii spisywał się Adam Malcher, a jego koledzy bardzo dobrze radzili sobie w ofensywie. W 51. minucie spotkania w bramce lubińskiej drużyny pojawił się Vitalij Covtun, dla którego był to debiut w barwach "Miedziowych" w obecnym sezonie. Przez dziewięć minut jakie Vitalij przebywał na parkiecie tylko raz wyciągał piłkę z siatki. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Interferii Zagłębia 37:20.

Interferie: Świrkula, Malcher, Covtun – Orzłowski 2, Stankiewicz 3, Niedośpiał 3, Górniak 4, Steczek 2, Tomczak 4, Babicz 2, Kozłowski 5, Kubisztal 7, Jaszka 2, Obrusiewicz 3.

Miedź: Kiepulski, Kotliński – Żmurko 2, Skalski, Sroka, Adamuszek 4, Fabiszewski 3, Grębosz, Baturin 5, Szabat 2, Konarski, Góreczny 1, Będzikowski 1, Rosiak 2.