Derby dla Śląska Wrocław. Zagłębie uległo 0:2

19

Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe w derbach Dolnego Śląska ze Śląskiem Wrocław 0:2. W spotkaniu było dużo walki z obydwu stron, ale to wrocławianie zdołali dwukrotnie wpakować piłkę do siatki Aleksandra Ptaka. Gole zdobyli

W pierwszej połowie najdogodniejszą okazję do zdobycia bramki miał Dawid Plizga. Uderzał dwa razy, ale dobrze zachował się bramkarz Śląska Wojciech Kaczmarek. Była to najlepsza okazja w pierwszej połowie, nie tylko Zagłębia, ale w ogóle w spotkaniu. Chwilę wcześniej wrocławianie uderzali na bramkę Aleksandra Ptaka, ale Tomasz Szewczuk strzelił niecelnie. W zasadzie groźnych okazji było jak na lekarstwo, ale widać było że obydwie drużyny chciały bardzo wygrać ten mecz. Widać było dużo walki. W pierwszej połowie przewagę mieli lubinianie, ale bramki nie zdołali strzelić.

Druga połowa przez pierwszy kwadrans toczyła się głównie w środku pola. W 61 minucie gol zdobył Śląsk Wrocław, a dokładnie wprowadzony po przerwie Vuko Sotirovica. Otrzymał podanie ze środka Sebastiana Mili. Sotirovic uderzył płasko, ale Ptak zdołał piłkę dotknąć tylko nogą, a ta wpadła do siatki. Szybkie przejęcie piłki w środku pola przez wrocławian, zakończyło się bramką dla Śląska.
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Świerczewskiego, pojedynek główkowy ze Spahicem wygrał Martins Ekwueme. Jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Kaczmarka.
Błąd lubinian na połowie Śląska. Piłkę przejął zawodnik Śląska. Piłkę otrzymał Janusz Gancarczyk i po nodze Plizgi futbolówka wpadła do siatki. I w 78 minucie 2:0 dla Śląska.
W ostatniej minucie meczu na boisku w zespole gospodarzy pojawił się Dariusz Sztylka, który jako jedyny z zawodników obecnych dziś na boisku, pamiętał ostatnie derbowe spotkanie.

Zagłębie zagrało dziś bardzo przeciętnie, Śląsk również nie prezentował wysokiego poziomu, ale w bramkach okazał się lepszy, kiedy wykorzystał kontry po błędach lubinian.
Po pierwszej połowie derbowej rywalizacji 2:0 dla Śląska. Na wiosnę druga połowa w Lubinie.

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

Bramki: Sotirovic 61, J. Gancarczyk 78.

Żółte kartki: Łukasiewicz, J. Gancarczyk, Socha.

Śląsk: Kaczmarek – Socha, Celeban, Fojut, Pawelec – J. Gancarczyk, Łukasiewicz, Spahic (90 Sztylka), Mila, Madej (46 Sotirovic) – Szewczuk (82 Dudek).

Zagłębie: Ptak – G. Bartczak, Jasiński, Nhamoinesu, Dinis – Świerczewski (81 Pawłowski), M. Bartczak (46 Micanski), Ekwueme, Hanzel, Plizga – Traore.