Derby dla KGHM Chrobrego

210

W 16. serii ORLEN Superligi piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zanotowali kolejną porażkę. Tym razem Miedziowi musieli uznać wyższość derbowego rywala KGHM Chrobrego Głogów. Gospodarze wygrali różnicą pięciu bramek – 28:23 (12:13).

To głogowianie byli faworytem dzisiejszych derbów i z tej roli wywiązali się pełni, zdobywając komplet punktów. Miedziowi postawili poprzeczkę wysoko i przez większość meczu walczyli z derbowym rywalem jak równy z równym. Fatalna końcówka sprawiła jednak, że to KGHM Chrobry Głogów cieszył się z wygranej, choć pierwsza połowa wcale na to nie wskazywała. W niej oglądaliśmy wymianę ciosów i walkę bramka za bramkę. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi i chociaż gospodarze w pewnym momencie wygrywali różnicą dwóch bramek do przerwy to Zagłębie prowadziło 13:12.

Początek drugiej połowy to najlepszy fragment w wykonaniu Miedziowych. Lubinianie grali dobrze w obronie i skutecznie w ataku, dzięki czemu wyszli na swoje najwyższe, trzybramkowe prowadzenie – 18:15. Niestety Miedziowi nie poszli za ciosem, znów zaczęli grać nieskutecznie i oddali pola rywalom. Przewaga Zagłębia szybko stopniała, ale wciąż była nadzieja na korzystny wynik. Od stanu 19:19 to KGHM Chrobry grał dużo lepiej, Zagłębie miało swoje szanse, ale nie potrafiło wykorzystać nawet przewagi dwóch zawodników. Chociaż Marcin Schodowski bronił na poziomie powyżej 40 procent to nie wystarczyło. Ostatnie minuty spotkania to już prawdziwy popis gospodarzy, którzy wygrali różnicą pięciu bramek. W pewnym momencie lubinianie grali bez pomysły, bez wiary w zwycięstwo i całkowicie oddali pola rywalom.

W ostatnim meczu w tym roku Zagłębie Lubin zagra z Wybrzeżem Gdańsk. Spotkanie w hali Regionalnego Centrum Sportowego odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia o godzinie 18:00.

KGHM Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 28:23 (12:13)

KGHM Chrobry: Stachera, Dereviankin – Zieniewicz 7, Styrcz 6, Paterek 4, Jamioł 3, Kosznik 3, Hajnos 2, Matuszak 2, Skiba 1, Otrezov, Wrona, Strelnikov, Tilte, Dadej.

Zagłębie: Schodowski, Procho – Iskra 5, Paweł Krupa 5, Krysiak 4, Moryń 2, Rutkowski 2, Hlushak 1, Perdyc 1, Drozdalski 1, Stankiewicz 1, Rafał Krupa 1, Sarnowski, Bekisz, Kałużny, Kozłowski.