Derbowa wygrana przed pucharami!

342

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin pokonały w derbowym meczu KPR Kobierzyce 27:24 (16:16). Znakomite zawody rozegrała Kinga Jakubowska, która zdobyła aż 14 bramek! Tym samym Miedziowe umocniły się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli i już czekają na kolejne mecze, tym razem w europejskich pucharach.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, o czym świadczyć może nie tylko sam wynik 16:16, ale również i statystyki meczowe, które po obu stronach były niemal identyczne. W tej części spotkania byliśmy świadkami bardzo szybkiego tempa akcji i sporej ilości bramek.

W drugiej połowie zawodniczki wpisywały się na listę strzelców dużo rzadziej, co było też efektem lepszej gry w obronie. Defensywa, szczególnie po stronie Zagłębia była niemal nie do przejścia, lubinianki lepiej czytały grę w obronie i na kwadrans przed końcem prowadziły różnicą trzech bramek – 21:18. KPR do końca grał o korzystny wynik, ale Zagłębie ani przez chwilę nie myślało oddać inicjatywy rywalkom. W końcówce podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zachowały więcej zimnej krwi i to one cieszyły się z wygranej i trzech punktów!

Już 22-23 października Zagłębie rozpocznie rywalizację z europejskich pucharach. Dwa mecze drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej z LC Brühl Handball odbędą się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Pierwszy, piątkowy mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Sobotnie spotkanie, w którym to Miedziowe formalnie będą gospodarzem odbędzie się o godzinie 14:00.

KPR Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin 24:27 (16:16)

KPR: Zima – Wicik 5, Buklarewicz 4, Wiertelak 4, Ważna 4, Tomczyk 2, Shupyk 2, Despodovska 2, Janas 1, Kucharska, Olek, Ivanović, Staszewska, Kozioł, Macedo, Ilnicka.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Ważna – Jakubowska 14, Górna 4, Zawistowska 2, Hartman 2, Matieli 2, Galińska 1, Kochaniak-Sala 1, Grzyb 1, Miłek, Drabik, Milojević, Noga.