Derbowa porażka Zagłębia

18

W rozegranym w sobotę spotkaniu 8. kolejki ekstraklasy mężczyzn piłkarze ręczni Zagłębia Lubin ulegli przed własną publicznością Śląskowi Wrocław 27:29 (12:15).

Mecz od samego początku nie układał się po myśli Zagłębia. W 2. minucie Śląsk prowadził 2:0. Chwilę później był remis po 2 i wydawało się, że lubinianie od tego momentu przejmą inicjatywę, jednak to goście dyktowali warunki gry. Przewaga Śląska wynosiła 2-3 bramki a apogeum osiągnęła w 27. minucie spotkania, kiedy było 14:9. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 29:27 dla WKS-u.

W drugiej odsłonie spotkania lubinianie rzucili się do odrabiania strat, co przyniosło efekt w 50. minucie. Bramkę zdobył Michał Stankiewicz i na tablicy wyników było 25:25. Niestety w kolejnych minutach Śląska ponownie odskoczył na dwie bramki i utrzymał przewagę do końca spotkania. W derbach Dolnego Śląska Zagłębie przegrało ze Śląskiem Wrocław 27:29.

MKS Zagłębie Lubin – AS-BAU Śląsk Wrocław 27:29 (12:15)
Zagłębie: Świrkula, Malcher – Stankiewicz 3, Niedośpiał 2, Tomczak 3, Paweł Adamczak 2, Fabiszewski, Piotr Adamczak 1, Obrusiewicz 7, Kieliba 1, Jakowlew 3, Nowak 4.

Najwięcej bramek: dla Śląska – Grzegorz Garbacz 8, Paweł Piętak 5, Kamil Sadowski 4.