Decydujące starcie UKPS Lubin

87

Młodziczki UKPS 2 Lubin mają za sobą kolejny turniej. W końcówce sezony nasze siatkarki odnotowały dwa zwycięstwa kolejno nad Złotoryją i Olimpią Jawor, lecz to nie wystarczyło by zająć wyższe miejsce w ostatnim etapie rozgrywek. Nasz młody zespół ostatecznie zamknął ligowa tabelę zajmując 23. miejsce. Dziewczęta nabierały doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Cieszyć musi dobra postawa na koniec sezonu.

Gra Młodziczek UKPS 1 Lubin od początku sezonu była na dobrym poziomie. Niestety rozpędzony pociąg sukcesów nagle porządnie zwolnił i pojawiła się niemoc twórcza. Podczas ostatniego turnieju, lubinianki po raz kolejny zanotowały świetny początek, gdzie wygrywały z Kłodzkiem uzyskując prowadzenie 19:12, ale niestety ostatecznie przegrały seta 24:26. – Drugi set to spuszczone głowy i brak chęci do walki – wspomina Przemysław Cedro, trener lubinianek.

Kolejny mecz to trudniejszy rywal z Lubania. – Wchodzimy w spotkanie dobrze, lecz po dziesiątym punkcie nie możemy przyjąć prostej zagrywki. Przegrywamy 17:23, by dogonić rywalki i remisować 23:23, a następnie popełnić dwa proste błędy własne. Drugi set bez historii przegrywamy do jedenastu – komentuje szkoleniowiec.

Nóż na gardle i gra pod presją. Tak komentują najbliższe starcia lubińskie zawodniczki. – Bo tak będzie wyglądał decydujący turniej, który rozegramy 25 lutego w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie przeciwko drużynom z Lubania i Brzegu Dolnego. Przypomina się pierwsza faza grając z Jaworem i Głogowem. Może tak ma być. Zgotować sobie piekło, a następnie pełna mobilizacja, swój parkiet i małymi punktami wyjście do najlepszej czwórki ligi po koncertowej grze i dramatycznej końcówce. Takiego happy endu byśmy sobie życzyli – komentuje Przemysław Cedro.

Zawodniczki i trener liczą na gorący doping kibiców i zapraszają na rozgrywki, które zadecydują czy nasze zawodniczki będą grały w turnieju finałowym Dolnośląskiej Ligi Młodziczek. Start o godz. 11.00, a miejscem spotkania będzie parkiet Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Sybiraków 11. Turniej odbędzie się 25 lutego.