Czwarte miejsce młodzików UKPS na Dolnym Śląsku

183

W historycznej dla UKPS Lubin finałowej rozgrywce Ligi Młodzików, podopieczni Przemysława Napory i Przemysława Cedro zajęli ostatecznie 4. miejsce. Co prawda zespół nie awansował do turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski, ale za to uzyskał wysoką lokatę wśród zespołów na Dolnym Śląsku.

W pierwszym dniu Finałów Ligi Młodzików Dolnośląska Siatkówka, siatkarze UKPS Lubin przegrali dwa spotkania. Najpierw z UKS Koral Wrocław 0:2 i drugi po zaciętym boju 1:2 z IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice.

Następnego dnia, mimo wygranej 2:1 z Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy lubinianie zajęli ostatecznie 4 miejsce w Dolnośląskiej Lidze Młodzików.

– Tak niewiele brakło do podium, to najgorsze miejsce dla sportowca, lecz to historyczny wynik dla UKPSiaków – podkreślają trenerzy. – Chłopaki zostawili serducho na parkiecie, za co należą im się wielkie podziękowania i brawa. Dostarczyliście nam sporo emocji i wierzymy, że za rok powalczymy o ten upragniony medal – dodają.

Do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski awansowały ekipy IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice, UKS Koral Wrocław i Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy.