Czterech nowych graczy w Zagłębiu

282

Czterech nowych zawodników zobaczymy w barwach klubu piłki ręcznej Zagłębia Lubin. Mowa o doświadczonym bramkarzu oraz trzech młodych skrzydłowych.

Marcin Schodowski jest dobrze kojarzony na Dolnym Śląsku, gdzie spędził większość swojej kariery. Grał w Śląsku Wrocław, ŚKPR Świdnica i Moto-Jelcz Oława. 31-letni bramkarz ostatnie trzy sezonu spędził w Piotrkowie Trybunalskim, broniąc barw tamtejszego Piotrkowianina. Nowy golkiper Miedziowych ma za sobą występ w pierwszej reprezentacji w towarzyskim meczu z Bahrajnem. W październiku 2017 został powołany do reprezentacji Polski B na turniej towarzyski w Płocku, gdzie zagrał w meczach z Litwą, Rosją B i Słowacją B, otrzymując nagrodę dla najlepszego bramkarza imprezy.

Oprócz bramkarza do Zagłębia trafią także trzej skrzydłowi. Kamil Drobiecki do Lubina przechodzi ze świeżo upieczonego beniaminka PGNiG Superligi, SPR PWSZ Tarnów. Dla najlepszej drużyny zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej zdobył 21 bramek w czternastu spotkaniach. 21-letni lewoskrzydłowy mierzy 177 cm i waży 78 kg.

Kolejny młody lewoskrzydłowy do Lubina przechodzi również z zaplecza Superligi. Jakub Bogacz w ubiegłym sezonie reprezentował barwy MTS-u Chrzanów – siódmego zespołu grupy C pierwszej ligi, wcześniej występował w PMOS Chrzanów. 20-letni zawodnik w 22. spotkaniach zdobył dla swojej drużyny 60 bramek w rozgrywkach grupy C.

Do Lubina z GKS-u Żukowo przechodzi Wojciech Hajnos. 21-letni zawodnik mierzy 180 cm i waży 85 kg. Dla swojej drużyny w minionym sezonie zdobył 24 bramki w 14 spotkaniach. Wojciech Hajnos występuje na prawym skrzydle.

Fot. oswiecim.naszemiasto.pl/dziennikpolski24.pl/sportnakaszubach.pl/galeria.trojmiasto.pl