Czołowe zderzenie pod Lubinem. Kierowca passata w szpitalu

10535

Do groźnego wypadku doszło dziś rano między Lubinem a Rynarcicami, gdzie na łuku drogi czołowo zderzyły się dwa samochody. Wskutek zdarzenia kierowca jednego z pojazdów trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Lubinie. Droga od kilku godzin jest całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło na 67. kilometrze drogi wojewódzkiej nr 323. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 33-letni kierowca forda fiesty, prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości i śliskiej nawierzchni, stracił panowanie nad samochodem i na łuku drogi uderzył czołowo w nadjeżdżającego z naprzeciwka volkswagena passata – relacjonuje aspirant Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. 

Kierowca passata, 39-letni mieszkaniec gminy Lubin, trafił na SOR do lubińskiego szpitala. Mężczyzna pozostał w lecznicy, uskarżając się na bóle w okolicy klatki piersiowej i brzucha.

Przez kilka godzin odcinek drogi, gdzie doszło do wypadku, był nieprzejezdny. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo–śledcza, dokonująca oględzin, a następnie służby drogowe. Na środku jezdni leżał silnik z forda. Wylane były też spore ilości płynów eksploatacyjnych.

Fot. TV Regionalna

Fot. KPP w Lubinie